Hypospadias

Definice

Hypospadias (hi-POE-SPAY-dee-us) je stav, ve kterém otvor močové trubice je na spodní straně penisu, místo toho, aby na špičce. Močová trubice je trubice, jehož prostřednictvím moči z močového měchýře kanalizace a výstupy vašem těle.

Můžete mít pocit, zoufalý, pokud váš syn je narozen s hypospadie. Nicméně, hypospadie je běžné a nezpůsobuje obtíže při péči o vaše dítě. Ve skutečnosti, chirurgie obvykle obnoví normální vzhled vašeho dítěte penisu. Při úspěšné léčbě hypospadie, většina mužů nakonec mít normální dospělé sexuální funkce.

Příznaky

V hypospadií, je otvor močové trubice se nachází na spodní straně penisu místo na špičce. Závažnosti stavu, který se mění. Ve většině případů, otevření močové trubice se nachází v blízkosti žaludu. Méně často, otvor je v midshaft nebo na spodní části penisu. Zřídka, otvor nebo pod šourku.

Známky a příznaky hypospadie mohou zahrnovat:

 • Otevření močové trubice na jiném místě než na špičku penisu
 • Klesající křivka penisu (chordee)
 • Mikina vzhled penisu, protože jen horní polovina penisu je pokryt předkožkou
 • Abnormální postřik při močení

Kdy navštívit lékaře
Většina dětí s hypospadie je diagnostikována brzy po narození, zatímco ještě v nemocnici.

Nicméně, to je možné, že méně závažné hypospadie mohou být přehlédnuty. Zavolejte svého lékaře, pokud zaznamenáte vašeho syna uretrální otevření není na špičce penisu, jeho předkožka není plně vyvinuto nebo jeho penis křivky směrem dolů.

Příčiny

Hypospadias je přítomný při narození (vrozený). Přesný důvod této závadě je neznámá. Někdy hypospadie je dědičná.

Vzhledem k tomu, penis se vyvíjí v plod mužského pohlaví, některé hormony stimulují tvorbu uretry a předkožky. Hypospadias vyplývá, když dojde k selhání v působení těchto hormonů, což způsobuje močové trubice vyvíjet nenormálně.

Rizikové faktory

Tento stav je častější u dětí s rodinnou anamnézou hypospadie.

Některé výzkumy naznačují, že může existovat zvýšené riziko hypospadie v kojeneckých mužů narozených ženám pokročilého věku, nebo ti, kteří používají in vitro fertilizace (IVF) otěhotnět. Připojení k IVF může být způsobeno matky vystavení progesteron, přirozený hormon, nebo na progestin, syntetická forma progesteronu podávaných během procesu IVF. Jiné výzkumy však nepotvrdila souvislost mezi IVF a hypospadie, ale našel souvislost mezi mateřskou vystavení pesticidům a hypospadie.

Komplikace

Pokud hypospadie není léčena, může dítě mít problémy naučit se používat toaletu správně. V dospělosti, může neléčené hypospadie způsobit obtíže při dosahování erekce.

Příprava na vaše jmenování

Pokud vaše dítě syn je diagnostikován s hypospadie, zatímco ještě v nemocnici po porodu, budete pravděpodobně odkazoval se na pediatrické urolog.

Pokud vaše dítě je hypospadie je méně závažná, ale může to být přehlédnuty v nemocnici. Pokud si myslíte, že váš syn má hypospadias, kontaktujte svého praktického lékaře nebo pediatr.

Pokud vaše dítě bude vidět pediatrickou urologa, možná budete chtít zkontrolovat svůj zdravotní plán, jestli to zahrnuje setkání s tímto odborníkem.

Je to dobrý nápad, aby se dospělo dobře připraveni na vaše jmenování. Zde je několik informací, které vám pomohou připravit se, stejně jako to, co očekáváte od svého lékaře.

Co můžete udělat

 • Zeptejte člena rodiny nebo přítele, aby šel s vámi. To může být zneklidňující zjistit, že je něco v nepořádku s vaším dítětem, případně takže je obtížné zapamatovat si všechny informace poskytnuté během jmenování. Někdo, kdo vás doprovází může pamatovat něco, co jste vynechal nebo zapomněl.
 • Zapište si otázky, zeptejte se svého lékaře.

Pro hypospadie, některé základní otázky, zeptejte se svého lékaře patří:

 • Má moje dítě potřebovat operaci?
 • Kdy je nejlepší čas na operaci?
 • Jaká jsou rizika spojená s touto operací?
 • Mohl by moje dítě vyroste tento stav?
 • Co se stane, když nemá operaci?
 • Bude tento stav ovlivnit synovu plodnost nebo sexuální funkce později v životě?
 • Pokud budu mít další dítě, jaké jsou šance, že by to mohlo opakovat?
 • Existují nějaké brožury nebo jiný tištěný materiál, že mohu vzít s sebou? Co webové stránky doporučujete?

Co můžete očekávat od svého lékaře
Je to také dobrý nápad, aby byly připraveny pro případné dotazy tvého syna lékař vás může požádat. Pro hypospadie, může on nebo ona se ptát:

 • Má váš syn penis křivka dolů při erekci?
 • Všimli jste si nějaké abnormální stříkání, když váš syn močí? (To může být obtížné rozlišit na dítě.)

Testy a diagnostika

Váš syn je lékař může diagnostikovat hypospadias na základě fyzikálního vyšetření.

Ošetření a léky

Léčba spočívá v chirurgickém zákroku přemístit uretrální otevření, a pokud je to nutné, narovnejte komíně penisu.

Co se děje při operaci
Během operace, dětské urologie chirurg používá tkáňové štěpy z předkožky, nebo z vnitřní strany úst na rekonstrukci močové kanál ve správné poloze, opravuje hypospadias. Operace obvykle trvá od 90 minut na tři hodiny a provádí se, když je dítě v bezvědomí (anestezie). Vzácně se může opravy vyžadují dva nebo více operací.

Když se provádí operace
Operace se nejlépe provádí v raném věku - obvykle ve věku mezi 4 měsíců a 12 měsíců. Obecně platí, že se provádí dříve operace, méně traumatické, že je pro dítě. Ale postup může být dokončena v každém věku, a dokonce i do dospělosti. Děti by neměly být obřezán před zákrokem, protože předkožka tkáně mohou být potřebné pro operaci.

Komplikace operace
Ve většině případů, chirurgické operace vede k penisu s normální nebo téměř normální funkce a vzhled a bez dalších problémů. Nicméně, v malém množství případů, otvor (píštěl) nebo zjizvení může vyvinout podél spodní straně penisu, kde byl vytvořen nový kanál moči. To může mít za následek únik moči a vyžadují další operaci pro opravu.

Zvládání a podporu

To může být obtížné a děsivé zjištění, že váš syn má hypospadias a bude pravděpodobně potřebovat operaci. Neváhejte a zeptejte se svého dětského lékaře, jakékoliv dotazy můžete mít, a pokud je to možné, mají člena rodiny nebo přítele s vámi o podporu v den operace. Dobrou zprávou je, že operace pro hypospadie je obvykle velice úspěšný, a vaše velmi malé dítě pravděpodobně nebude vzpomínat, že postup.