Erektilní dysfunkce

Erektilní dysfunkce známkou onemocnění srdce?

Stejný proces, který vytváří srdeční onemocnění může také způsobit poruchy erekce, jen dříve.

Erektilní dysfunkce - obtížné udržet erekci dostatečnou k sexu - může být prvním varovným příznakem srdečních problémů. Pochopení souvislosti mezi dvěma vám může pomoci před léčbou srdeční problémy se vážně. Stejně tak, pokud máte srdeční onemocnění, může dostat správnou léčbu pomoci s erektilní dysfunkcí.

Ucpané tepny: Není-li erektilní dysfunkce a srdeční choroby splňují

Ateroskleróza (ath-ur-o-skluh-ROE-sis) - někdy nazývá kornatění tepen - je nahromadění plaku v tepnách těla. Menší tepny v těle, například v penisu, je první, kdo si ucpané. Plaketa snižuje průtok krve v penisu, což erekce obtížné. Erektilní dysfunkce je upozornění hledat aterosklerózy ve větších tepen zásobujících srdce a dalších orgánů a podniknout kroky k léčit. Ateroskleróza také zvyšuje riziko dalších problémů, včetně aorty, cévní mozkové příhody a periferní arterie onemocnění.

Viz také

Erektilní dysfunkce známkou onemocnění srdce?

Některé muži jsou vystaveni zvýšenému riziku

Kromě sdílení společného chorobný proces, erektilní dysfunkce a srdeční choroby rovněž sdílejí mnoho rizikových faktorů. Tyto rizikové faktory zvyšují pravděpodobnost, že erektilní dysfunkce může být příznakem základní aterosklerózy a srdečních onemocnění:

  • , Které mají diabetes. Lidé, kteří mají diabetes, jsou zvláště vysoké riziko erektilní dysfunkce, srdeční choroby a dalších problémů způsobených omezeným průtokem krve.
  • S vysokou hladinu cholesterolu. Vysoká úroveň lipoproteinu o nízké hustotě (LDL, nebo "špatný") cholesterol může vést k ateroskleróze.
  • Být kuřák. Kouření cigaret zvyšuje riziko vzniku aterosklerózy. To také přímo ovlivňuje vaši schopnost dosáhnout erekce.
  • S vysokým krevním tlakem. Postupem času, vysoký krevní tlak, poškozuje výstelku cév a urychluje proces aterosklerózy.
  • Mít člena rodiny s onemocněním srdce. To je více pravděpodobné, si erektilní dysfunkce může být spojeno s onemocněním srdce, pokud máte příbuzného I. stupně, jako u sourozenců nebo rodičů, kteří měli srdeční onemocnění v mladém věku.
  • Váš věk. Mladší jste, tím větší je pravděpodobnost, že erektilní dysfunkce signalizuje riziko srdečních onemocnění. Muži mladší než 50 jsou zvláště vysoké riziko. U mužů starších 70 let, erektilní dysfunkce je mnohem méně pravděpodobné, že být příznakem srdečního onemocnění.
  • Nadváha. Nadváhy nebo obezity zvyšuje riziko jak srdečních onemocnění a poruchy erekce v důsledku aterosklerózy a jiných důvodů.
  • . Depresivní tu nějaký důkaz, že deprese je spojena se zvýšeným rizikem problémů se srdcem - a erektilní dysfunkce.

Léčba erektilní dysfunkce způsobené onemocněním srdce

Pokud si Váš lékař myslí, že mohou být ohroženi onemocněním srdce, že změny životního stylu, jako je cvičení, změnou svého jídelníčku a hubnutí může stačit, které pomohou udržet vaše srdce zdravé - a zlepšit svou schopnost mít erekci. Pokud máte více-vážné příznaky onemocnění srdce, budete potřebovat další vyšetření nebo ošetření. Pokud máte i erektilní dysfunkce a onemocnění srdce, poraďte se se svým lékařem o možnostech léčby erektilní dysfunkce. Jestliže jste užil některých srdečních léků, zejména dusičnany, to není bezpečné používat mnoho léků používaných k léčbě erektilní dysfunkce.

Viz také