Erektilní dysfunkce

Erektilní dysfunkce: nonoral ošetření

Perorální léky nejsou jediný způsob, jak k léčbě erektilní dysfunkce. Znát celou řadu léčebných možností a jak fungují.

Máte-li erektilní dysfunkce a nemůže si vzít některé ústní léky, máte další možnosti léčby, včetně léků, které jsou injekce do nebo umístěny v penisu, penis čerpadla a chirurgicky umístěny implantáty penisu.

Pochopit, proč byste mohli vybrat nonoral léčby erektilní dysfunkce a jak tyto různé léčebné postupy.

Při perorální léky nemusí být bezpečné

Ne všichni lidé mohou bezpečně užívat poruchy erekce ústní léky, jako je sildenafil (Viagra), vardenafil (Levitra, Staxyn) a tadalafil (Cialis). Léky na poruchy erekce nemusí fungovat nebo může být nebezpečné, pokud:

 • Vezměte dusičnanů drogy - běžně předepisovaných bolesti na hrudi (angina pectoris) - jako nitroglycerin (Nitro-Dur, Nitrostat, aj.), isosorbid mononitrát (Monoket) nebo isosorbid dinitrát (Dilatrate-SR, Isordil)
 • Vezměte na ředění krve (antikoagulancia) léky, alfa blokátory, antibiotika, anti-zabavení léky nebo anti-arytmické srdce léky
 • Trpíte onemocněním srdce nebo srdeční selhání
 • Měl mrtvici
 • Jestliže máte nekontrolované nízký krevní tlak (hypotenze) nebo neléčeným vysokým krevním tlakem (hypertenze)
 • Li oční problémy, jako např. retinitis pigmentosa, nebo s rodinnou anamnézou určitých očních problémů
 • Trpíte závažným onemocněním jater
 • Trpíte onemocněním ledvin, které vyžaduje dialýzu

Někteří lidé mohou také zvolit jinou možnost léčby, aby se zabránilo nežádoucí účinky, způsobené některými perorálními léky.

Jiné druhy léků

Nonoral léky na erektilní dysfunkce patří:

 • Alprostadil sebepoškození injekčně aplikovaným přípravkem. U této metody použijete tenkou jehlou na injekci Alprostadil (Caverject, EDEX) nebo kombinace léků, které obsahuje alprostadil na straně vašeho penisu. Každá injekce obvykle vytváří erekci, která trvá asi hodinu. Protože používá jehla je velmi tenká, bolest v místě vpichu je obvykle menší. Vedlejší účinky mohou zahrnovat krvácení z injekce, prodloužená erekce a tvorbu jizvy-jako (vláknité) tkáně v místě vpichu.
 • Alprostadil penis čípek. Alprostadil intrauretrální (Muse) terapie zahrnuje umístění malé Alprostadil čípek do penisu. Pomocí speciálního aplikátoru pro vložení čípek do trubice, která odvádí moč z močového měchýře (močové trubice). Erekce obvykle začíná během 10 minut a trvá 30 až 60 minut. Vedlejší účinky mohou zahrnovat bolest a menší krvácení do močové trubice.
 • Substituční přípravky. Někteří muži mají erektilní dysfunkce způsobené nízkými hladinami hormonu testosteronu. V tomto případě, může Substituční léčba doporučit. Substituční terapie může být doručena prostřednictvím injekce, náplasti, gel, dáseň a tvář (ústní dutina), nebo ústní léků. Promluvte si se svým lékařem o vašich osobních preferencí a možných vedlejších účinků.

Viz také

Erektilní dysfunkce: nonoral ošetření

Penis čerpadla, chirurgie a implantátů

Pokud léky nejsou účinné nebo vhodné ve Vašem případě, Váš lékař může doporučit jinou léčbu. Ostatní léky zahrnují:

 • Penis čerpadla. Penis čerpadla (vakuum montáž zařízení) je dutá trubice s ručně poháněného nebo baterie-poháněl čerpadla. Trubice je umístěn nad penisu, a pak se čerpadlo se používá k vysát vzduch uvnitř trubice. Tím se vytvoří vakuum, které vhání krev do penisu. Jakmile se dostanete erekci, proklouznout napínací kroužek kolem základny penisu držet v krvi a udržet ji firma. Potom vyjměte sací zařízení. Erekce trvá obvykle dost dlouho na pár na sex. Můžete odstranit napínací kroužek po pohlavním styku. Modřiny z penisu je možný vedlejší účinek, a ejakulace nemusí být tak silný. Váš lékař může doporučit nebo nařídit konkrétní model.
 • Penilní implantáty. Tato léčba zahrnuje chirurgicky uvedení zařízení do obou stranách penisu. Tyto implantáty se skládají z buď nafukovací nebo napůl ohebný tyčí. Nafukovací zařízení vám umožní kontrolovat, kdy a jak dlouho budete mít erekci. V semirigidového tyče udržet svůj penis pevně, ale ohebný. Tato léčba se obvykle nedoporučuje, dokud jiné metody byly vyzkoušeny jako první. Stejně jako u každé operace, existuje riziko komplikací, jako jsou infekce.
 • Cévní chirurgie. Vzácně může brzdili cévy způsobit erektilní dysfunkce. V tomto případě je zapotřebí chirurgické operace.

Psychologické poradenství

Pokud váš erektilní dysfunkce je způsobena stresem, úzkosti nebo deprese - nebo stav vytváří stres a vztah napětí - Váš lékař by se mohlo zdát, že vy, nebo vy a váš partner, navštivte psychologa nebo poradce.

Erektilní dysfunkce - ne ignorovat příčinu

Získání správné léčby pro základní příčiny erektilní dysfunkce může pomoci zabránit související zdravotní problémy a zlepšit sexuální funkce. Podmínky, které mohou způsobit nebo zhoršit erektilní dysfunkce patří:

 • Onemocnění srdce. V některých případech, erektilní dysfunkce, je prvním příznakem onemocnění srdce.
 • Diabetes. Časem může diabetes poškodit krevní cévy a nervy, což je obtížnější získat a udržet erekci.
 • Psychologické problémy. Deprese a úzkost může zvýšit riziko sexuálních problémů.
 • Obezita. Být obézní zvyšuje riziko erektilní dysfunkce. Zvýšená fyzická aktivita a redukce hmotnosti může zlepšit vaše celkové zdraví a sexuální funkce.
 • Nízkou hladinu testosteronu. Muži, kteří mají nízkou hladinu testosteronu (hypogonadismus) může být nutné testosteronu substituční léčbu ke zvýšení sexuální touhy a sexuální výkonnost.
 • Volba životního stylu. Nezdravé návyky, jako je nadměrné pití alkoholu, kouření, užívání nelegálních drog a ne být fyzicky aktivní, mohou způsobit nebo přispět k erektilní dysfunkci.

Máte-li erektilní dysfunkce, nejste sami - a máte mnoho možností léčby. Práce se se svým lékařem, který najdete léčby erektilní dysfunkce by mohl pracovat pro vás nejlepší.

Viz také