Elektrokardiogramu (EKG nebo EKG)

Definice

EKG se používá ke sledování vašeho srdce. Každý tlukot vašeho srdce je vyvolána elektrickým impulsem obvykle vyrobené ze speciálních buněk v pravé horní komory svého srdce. EKG - tzv. EKG nebo EKG - vykazuje tyto elektrické signály, zatímco oni cestují přes srdce. Váš lékař může použít elektrokardiogram se podívat na vzory mezi těmito úderů a rytmů, jak diagnostikovat různé srdečních onemocnění.

EKG je neinvazivní, bezbolestná testu. Výsledky na elektrokardiogramu budou pravděpodobně hlášeny ve stejný den se to provádí, a Váš lékař bude diskutovat o nich s vámi na další schůzku.

Viz také

Proč se to dělá

EKG je nebolestivé, neinvazivní způsob, jak diagnostikovat mnoho běžných typů srdečních problémů. Váš lékař může použít elektrokardiogramu zjistit:

 • Nesrovnalosti ve srdečního rytmu (arytmie)
 • Srdeční vady
 • Problémy se srdcem v ventilů
 • Uzavřené nebo zúžené tepny v tvé srdce (ischemická choroba srdeční)
 • Srdeční infarkt, v mimořádných situacích
 • Předchozí infarkt

Viz také

Rizika

Elektrokardiogramu (EKG nebo EKG). V průběhu řízení.
Elektrokardiogramu (EKG nebo EKG). V průběhu řízení.

EKG je bezpečný postup. Tam může být menší nepohodlí, podobný k odstranění obvaz, kdy jsou odstraněny elektrody podlepené do hrudi měřit tepovou v elektrické signály. Vzácně se může reakce na elektrodách způsobit zarudnutí nebo otok na kůži.

Zátěžový test, ve kterém se provádí EKG při cvičení nebo po podání léku, který napodobuje účinky cvičení, může vyvolat nepravidelné činnosti srdce nebo, zřídka, infarkt. Tyto nežádoucí účinky jsou způsobeny výkonem nebo léků, nikoli EKG sám.

Není žádný riziko úrazu elektrickým proudem při elektrokardiogramu. Elektrody umístěné na vašem těle pouze zaznamenat elektrickou aktivitu srdce. Oni nevypouštějí elektřinu.

Viz také

Jak se připravit

Definice. Holter monitoring.
Definice. Holter monitoring.

Žádné speciální přípravky jsou nezbytné. Nicméně, vyvarovat pití studené vody nebo cvičení bezprostředně před elektrokardiogramu. Studená voda může způsobit potenciálně zavádějící změny v jedné z elektrických vzorů zaznamenaných v průběhu zkoušky. Fyzická aktivita, jako je lezení po schodech, může zvýšit svou tepovou frekvenci.

Viz také

Co můžete očekávat

V průběhu řízení
EKG může být provedeno v ordinaci lékaře nebo v nemocnici, a je často prováděna odborníkem. Po změně na nemocniční košili, budete ležet na vyšetřovacím stole nebo v posteli. Elektrody - často 12 až 15 - bude připojena k paží, nohou a hrudníku. Elektrody jsou lepkavé skvrny uplatňovány s gelem pomoci odhalit a provádět elektrické proudy svého srdce. Máte-li vlasy na těch částech těla, kde budou umístěny elektrody, může technik muset oholit vlasy tak, aby byly elektrody držet správně.

Můžete normálně dýchat během elektrokardiogramu. Ujistěte se, že jste v teple a připraven ležet, nicméně. Stěhování, mluvit nebo třes může zkreslit výsledky testu. Standardní EKG trvá jen několik minut.

Pokud máte srdeční vadu, která má tendenci přicházet a odcházet, může být zachycen během několika minut standardní EKG záznam. Chcete-li tento problém vyřešit, může lékař doporučit jiný typ EKG:

 • Holter monitoring. Také známý jako ambulantní EKG monitor, Holter Detektor zaznamenává své srdečního rytmu pro celou dobu 24 hodin. Vodiče elektrod na hrudníku jít na bateriový provoz záznamového zařízení prováděných v kapse nebo nosit na opasku nebo ramenním popruhem. I když jste na sobě monitor, budete si deník svých aktivit a symptomů. Váš lékař bude porovnávat deník s elektrickými nahrávek, aby se pokusili zjistit příčinu příznaků.
 • Událost rekordér. Pokud se vaše příznaky se nevyskytují často, může Vám lékař navrhnout sobě záznamník událostí. Toto zařízení je podobné Holterem, ale umožňuje zaznamenat srdeční rytmus, ve chvíli, kdy jsou příznaky děje. Můžete poslat EKG hodnoty se svým lékařem přes telefonní linku.
 • Zátěžový test. Pokud vaše problémy se srdcem, nejčastěji se vyskytují v průběhu cvičení, může lékař požádat, abyste chodit na běžeckém pásu nebo jízda na stacionárním kole při EKG. To se nazývá zátěžový test. Máte-li zdravotní stav, který dělá to pro vás těžké chodit, může být léčba injekčně napodobit účinek cvičení na srdce.

Po zákroku
Obvykle Vám lékař bude schopen říct výsledky své EKG ve stejný den, je to provedeno. Pokud váš EKG je normální, nemusí potřebovat žádné další testy. Pokud výsledky ukazují, že je nějaký problém s vaším srdcem, možná budete muset opakovat EKG nebo jiné diagnostické testy, jako je například echocardiogram. Léčba závisí na tom, co je příčinou vašich příznaků a symptomů.

Viz také

Výsledky

Váš lékař bude hledat konzistentní, i srdečního rytmu a srdeční frekvence mezi 50 a 100 tepů za minutu. Mít rychlejší, zpomalená nebo nepravidelná srdeční poskytuje vodítka týkající se vašeho zdraví srdce, včetně:

 • Srdeční frekvence. Normálně může být měřena srdeční frekvence kontrolou tep. Ale EKG může být užitečné, pokud váš puls je obtížné cítit nebo příliš rychle nebo příliš nepravidelný spočítat přesně.
 • Srdeční rytmus. EKG může pomoci lékař zjistit neobvykle rychlý srdeční tep (tachykardie), neobvykle pomalý srdeční tep (bradykardie) nebo jiné nesrovnalosti srdečního rytmu (arytmie). Tyto podmínky mohou nastat, když jakákoliv část elektrické srdeční selhání systému. V ostatních případech mohou léky, jako jsou beta-blokátory, psychotropní látky nebo amfetaminy, vyvolat arytmie.
 • Srdeční infarkt. EKG často ukazují důkaz předchozího infarktu myokardu nebo ten, který je ve vývoji. Vzory na EKG mohou určit, které části srdce, které byly poškozeny, a také rozsah škod.
 • Nedostatečné krve a kyslíku do srdce. EKG provedeno, když máte příznaky může pomoci váš lékař určí, zda je bolest na hrudi způsobená sníženým tokem krve do srdečního svalu, například s bolestí na hrudi nestabilní anginu pectoris.
 • Strukturální abnormality. EKG může poskytnout vodítka o rozšíření komor nebo stěn srdce, srdeční vady a jiné problémy se srdcem.

Viz také