Echokardiogram

Definice

Echocardiogram využívá zvukových vln produkovat snímky vašeho srdce. Toto běžně používané Test umožňuje lékař vidět, jak se vaše srdce bije a pumpuje krev. Váš lékař může použít obrázky z echokardiogramu identifikovat různé abnormality v srdečním svalu a ventilů.

V závislosti na tom, jaké informace musí být Váš lékař, můžete mít jednu z několika typů echokardiogramů. Každý typ echocardiogram má několik rizik.

Viz také

Proč se to dělá

Echokardiografické vyšetření. Transtorakální echocardiogram.
Echokardiografické vyšetření. Transtorakální echocardiogram.

Lékař vám může navrhnout echokardiografické vyšetření, pokud on nebo ona tuší problémy s ventily nebo komor srdce nebo vaše schopnost srdce pumpovat. Echokardiografie může být také použit k detekci vrozených srdečních vad u nenarozených dětí.

V závislosti na tom, jaké informace musí být Váš lékař může mít jeden z následujících druhů echokardiogramů:

  • Transtorakální echocardiogram. Toto je standardní neinvazivní echokardiografie. Technik (sonographer) šíří gel na hrudníku a pak stiskne zařízení známá jako snímač pevně na kůži s cílem ultrazvukový paprsek přes hrudník do svého srdce. Snímač zaznamenává zvuková vlna odráží vaše srdce produkuje. Počítač převede ozvěny do pohyblivého obrazu na monitoru. Pokud plíce nebo žebra blokovat pohled, může malé množství barviva intravenózním být použity pro zlepšení obrazu.
  • Jícnová echokardiografie. Pokud je obtížné získat jasnou představu o vašem srdci se standardní echocardiogram, může Vám lékař doporučit transezofageální echokardiografie. Při tomto postupu je flexibilní trubice obsahující snímače veden do krku a do jícnu, který spojuje ústa se žaludkem. Odtud můžete získat více snímač, detailní snímky vašeho srdce. Váš krk bude otupělý, a budete mít léky, které vám pomohou relaxovat při jícnová echocardiogram.
  • Doppler echokardiografie. Když zvukové vlny odrazí od krevních buněk pohybující se přes vaše srdce a cév, mění výšku. Tyto změny (Dopplerovské signály) vám může pomoci váš lékař měřit rychlost a směr toku krve v srdci. Dopplerovské techniky jsou používány ve většině transtorakální a jícnová echokardiogramů a mohou zjistit problémy, krevní oběh a krevní tlak v tepnách srdce, že tradiční ultrazvuk nemusí odhalit. Někdy je průtok krve na monitoru barevného pomoci lékař určit žádné problémy (barva tok echokardiografie).
  • Stres echocardiogram Některé problémy se srdcem -. Zejména těch, zahrnující koronární tepny, které dodávají krev do srdečního svalu - dojít pouze při fyzické aktivitě. Pro stresu echocardiogram, jsou ultrazvukové obrazy srdce přijata před a bezprostředně po chůzi na běžeckém pásu nebo jízda na stacionárním kole. Pokud nejste schopni vykonávat, můžete dostat injekci léku, aby se vaše srdce pracovat stejně tvrdě, jako kdyby jste byli cvičení.

Viz také

Rizika

Existuje několik rizika spojená s standardního transtorakální echocardiogram. Můžete se cítit určité nepohodlí podobný sundal lepicí obvaz, kdy technik odstraňuje elektrody umístěné na hrudníku v průběhu řízení.

Pokud máte transezofageální echokardiografie může být bolest v krku několik hodin později. Vzácně se může trubka skřípání uvnitř vašeho krku. Vaše hladina kyslíku budou sledovány během zkoušky ke kontrole veškerých problémů s dýcháním způsobené sedaci léky.

Během stresu echocardiogram, cvičení nebo léků - ne echokardiografie sám - může dočasně způsobit nepravidelný srdeční tep. Závažné komplikace, jako je infarkt, jsou vzácné.

Viz také

Jak se připravit

Jícnová echokardiografie. Doppler echokardiografie.
Jícnová echokardiografie. Doppler echokardiografie.

Žádné speciální přípravky jsou potřebné pro standardní transthorakální echokardiogramu. Váš lékař vás požádá nejíst několik hodin předem, pokud máte v transezofageální nebo stres echokardiografie. Pokud budete chodit na běžeckém pásu při stresu echocardiogram, nosit pohodlné boty. Pokud máte s transezofageální echokardiografie, nebudete moci řídit později, protože léky se sedativním účinkem budete pravděpodobně dostane. Před vašima mít transezofageální echokardiografie, ujistěte se, že zařídí, aby se domů.

Viz také

Co můžete očekávat

V průběhu řízení
Echokardiografie může být provedeno v ordinaci lékaře nebo v nemocnici. Po svlékání od pasu nahoru, budete ležet na vyšetřovacím stole nebo v posteli. Technik připojí lepkavé skvrny (elektrody) na vašem těle, které usnadní identifikaci a vedení elektrické proudy svého srdce.

Pokud budete mít transezofageální echokardiografie, vaše hrdlo se zkřehlé s znecitlivující sprej nebo gel. Budete pravděpodobně mít sedativum, které vám pomohou uvolnit.

Během echocardiogram, technik ztlumit světla pro lepší zobrazení obrázku na monitoru. Můžete slyšet pulzující "uhánět", což je stroj nahrávání proudění krve přes srdce.

Většina echokardiogramů trvat méně než hodinu, ale načasování se může lišit v závislosti na Vašem zdravotním stavu. Během transtorakální echocardiogram, můžete být požádáni dýchat určitým způsobem, nebo vrátit na levé straně. Někdy snímače se musí konat velmi pevně proti své hrudi. To může být nepříjemné - ale pomáhá technik vyrobit nejlepší snímky svého srdce.

Po zákroku
Pokud váš echocardiogram je normální, nesmí být žádná další zkoušení potřebné. Pokud jsou výsledky týkající se, může být odkazoval se na srdeční specialista (kardiolog) pro další testy. Léčba závisí na tom, co našel během zkoušky a vašich konkrétních příznaků a symptomů. Možná budete muset opakovat echokardiografie v několika měsících či jiných diagnostických testů, jako je například srdeční počítačové tomografie (CT) nebo koronární angio.

Viz také

Výsledky

Váš lékař bude hledat zdravých srdečních chlopní a komor, stejně jako normální tlukoucím srdcem. Informace z echocardiogram mohou vykazovat:

  • Velikost srdce. Oslabené nebo poškozené srdeční chlopně, vysoký krevní tlak nebo jiné nemoci mohou způsobit komor srdce pro zvětšení. Váš lékař může použít echokardiografické vyhodnotit potřebu léčby nebo monitoru účinnosti léčby.
  • Čerpací sílu. Echokardiografie může pomoci lékař určit vašeho srdce čerpací sílu. Přesná měření mohou zahrnovat podíl krve, která je čerpána z naplněné komory při každém tepu (ejekční frakce), nebo objemu krve čerpané ze srdce za minutu (minutový objem). Pokud vaše srdce není čerpání dostatek krve pro splnění potřeb vašeho těla, může srdeční selhání být problém.
  • Poškození srdečního svalu. Během echocardiogram, Váš lékař může určit, zda všechny části srdeční stěny přispívají normálně, aby vaše srdce čerpací činnosti. Části, které se pohybují slabě může být poškozeno při srdečním záchvatu nebo dostávat příliš málo kyslíku. To může znamenat, ischemická choroba srdeční nebo různé jiné podmínky.
  • Ventil problémy. Echokardiografie ukazuje, jak se vaše srdeční chlopně pohybovat jako vaše srdce bije. Váš lékař může rozhodnout, zda jsou otevřeny ventily dostatečně široké pro adekvátní průtok krve, nebo zcela uzavřen, aby se zabránilo úniku krve. Abnormální vzory průtok krve a některé podmínky, jako jsou aortální chlopně - při zúžení srdeční aortální chlopně - mohou být detekovány stejně.
  • Srdeční vady. Mnoho srdeční vady mohou být detekovány pomocí echokardiogramu, včetně problémů s srdečních komor, abnormální spojení mezi srdce a velkých cév, a komplexních srdečních vadách, které jsou přítomny při narození. Echokardiogramů lze použít i ke sledování dítěte srdce vývoj před narozením.

Viz také