Cukrovka

Diabetes Care: 10 způsobů, jak se vyhnout komplikacím diabetu

Diabetes Care je celoživotní zodpovědnost. Zvažte 10 strategie pro předcházení komplikací diabetu.

Diabetes je závažné onemocnění. Po diabetickou léčebný plán se kolo-pro-hodinové nasazení. Ale vaše úsilí stojí za to. Pečlivé diabetes péče může snížit riziko vzniku vážné - i život ohrožující - komplikace.

Zde je 10 způsobů, jak vzít aktivní roli v péči o diabetiky a vychutnat si zdravější budoucnost.

1.. Make závazek k řízení diabetu.

Členové vašeho týmu diabetologické ambulance - lékař, zdravotní sestra pedagog a dietolog, například - vám pomůže naučit se základy diabetické péče a poskytovat podporu a povzbuzení na cestě. Ale je to jen na vás, abyste mohli spravovat svůj stav. Koneckonců, nikdo nemá větší zájem na vaše zdraví než ty.

Můžete dozvědět vše o cukrovce. Udělat zdravé stravy a fyzické aktivity součástí vašeho každodenního života. Udržet si zdravou váhu. Sledovat hladinu cukru v krvi, a postupujte podle pokynů lékaře pro udržení hladiny cukru v krvi v cílovém rozmezí. Nebojte se zeptat svého léčba diabetu tým o pomoc, když ji potřebujete.

2.. Nekouřit.

Pokud kouříte, nebo používat jiné druhy tabáku, zeptejte se svého lékaře, který vám pomůže přestat. Kouření zvyšuje riziko různých komplikací diabetu, včetně infarktu, mrtvice, poškození nervů a ledvin. Ve skutečnosti, kuřáků, kteří mají diabetes mají třikrát větší pravděpodobnost úmrtí na kardiovaskulární onemocnění, než jsou nekuřáci, kteří mají diabetes, v souladu s evropskou Diabetes Association. Promluvte si se svým lékařem o způsobech, jak přestat kouřit, nebo přestat používat jiné typy tabáku.

3.. Udržujte svůj krevní tlak a hladinu cholesterolu pod kontrolou.

Jako je cukrovka, vysoký krevní tlak může poškodit krevní cévy. Vysoká hladina cholesterolu je problémem, poněvadž škoda je často horší a rychlejší, když máte cukrovku. Pokud tyto podmínky se spojí, mohou vést k infarktu, cévní mozkové příhody nebo jiné život ohrožující stavy.

Jíst zdravé potraviny a cvičení pravidelně může jít dlouhou cestu směrem k regulaci vysokého krevního tlaku a cholesterolu. Někdy je nutné léky, taky.

4. Plán roční physicals a pravidelné oční vyšetření.

Vaše pravidelné diabetes prohlídky nejsou určeny k nahrazení roční physicals nebo rutinní oční vyšetření. Během fyzické, lékař bude vypadat za případné komplikace spojené s cukrovkou - včetně příznaků poškození ledvin, poškození nervů a srdeční choroby - stejně jako obrazovka pro jiné zdravotní problémy. Váš oční specialista zkontrolujte známky poškození sítnice, katarakta a glaukom.

5. Udržujte své vakcín aktuální.

Vysoká hladina cukru v krvi může oslabit váš imunitní systém, který umožňuje běžné vakcíny důležitější než kdy jindy. Poraďte se se svým lékařem o:

  • Vakcína proti chřipce. Roční vakcína proti chřipce vám pomůže zůstat zdravý v průběhu chřipkové sezóny, stejně jako prevenci vážných komplikací z chřipky.
  • Zápal plic vakcíny. Někdy zápal plic vakcíny vyžaduje pouze jeden výstřel. Pokud máte cukrovku komplikace, nebo jste ve věku 65 let nebo starší, musíte pětiletou booster shot.
  • Hepatitida B vakcína. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) v současné době doporučuje očkování proti hepatitidě typu B, pokud jste dříve byli očkováni proti hepatitidě B a jste dospělých ve věku 19-59 s diabetem 1. nebo 2. typu. Nejnovější CDC pokyny poradí očkování co nejdříve po stanovení diagnózy s diabetem 1. nebo 2. typu. Pokud jste 60 let nebo starší a máte cukrovku a ani dříve obdrželi vakcínu, poraďte se se svým lékařem, zda je pro vás to pravé.
  • Další vakcíny. Zůstaňte v obraze s tetanovku a jeho 10-leté posilovače. V závislosti na okolnostech, může lékař doporučit jiné vakcíny stejně.

Viz také

Diabetes Care: 10 způsobů, jak se vyhnout komplikacím diabetu

6. Starejte se o své zuby.

Diabetes může nechat náchylnější k infekcím dásní. Čistěte si zuby nejméně dvakrát denně, nit zuby jednou denně, a naplánovat zubní zkoušky nejméně dvakrát ročně. Obraťte se na svého zubního lékaře ihned, pokud vaše dásně krvácet nebo se podívejte červené nebo oteklé.

7. Věnujte pozornost svým nohám.

Vysoká hladina cukru v krvi může poškodit nervy v nohou a snižuje průtok krve do nohou. Neléčí, může škrty a puchýře vést k závažným infekcím. Aby se zabránilo problémy s nohou:

  • Umyjte si nohy každý den ve vlažné vodě.
  • Suché nohy opatrně, zejména mezi prsty.
  • Hydratuje nohy a kotníky s krémem.
  • Zkontrolujte, zda vaše nohy každý den, puchýře, řezy, vředy, zarudnutí nebo otok.
  • Poraďte se s lékařem, pokud máte bolesti v nohou nebo jiný problém, který nelze spustit vyléčit během několika dnů.

8.. Vezměme si aspirin denně.

Diabetes. Diabetes Care: 10 způsobů, jak se vyhnout komplikacím diabetu.
Diabetes. Diabetes Care: 10 způsobů, jak se vyhnout komplikacím diabetu.

Aspirin snižuje schopnost krve srážet. Užívání aspirinu denně může snížit riziko srdečního infarktu a mozkové mrtvice - vážné obavy, pokud máte cukrovku. Zeptejte se svého lékaře, zda denní léčba aspirinem je pro Vás vhodná, včetně, jakou sílu kyseliny acetylsalicylové by bylo nejlepší.

9.. Pokud pijete alkohol, a to zodpovědně.

Alkohol může způsobit nízkou hladinu krevního cukru, v závislosti na tom, kolik vypijete a zda budete jíst ve stejnou dobu. Pokud se rozhodnete pít, učiňte tak pouze střídmě a vždy s jídlem. Nezapomeňte uvést kalorií z jakéhokoliv alkoholu pijete ve svém každodenním kalorií.

10.. Vezměte stres vážně.

Pokud jste ve stresu, je to snadné zanedbávat svou obvyklou rutinu péči o diabetiky. Hormony může vaše tělo produkovat v reakci na dlouhodobé stres může zabránit inzulín správně fungovat, což jen dělá věci horší. Převzít kontrolu, stanovit limity. Priority své úkoly. Přečtěte si relaxační techniky. Dopřejte si dostatek spánku.

Především zůstat pozitivní. Diabetes péče je v rámci vaší kontrolou. Pokud jste ochotni udělat svůj díl, se diabetes nestojí v cestě aktivní a zdravý život.

Viz také