Cukrovka

Čtení etiketách potravin: Tipy, pokud máte cukrovku

Etikety na potravinách mohou být důležitým nástrojem pro plánování diabetes jídlo. Zde je to, co se zaměřit při porovnávání etiketách potravin.

Pokud máte cukrovku, vaše strava je důležitou součástí vašeho léčebného plánu. Samozřejmě víte, co jíte - sendvič Turecko, sklenici nízkotučného mléka, bez cukru fušovat pop. Ale to, co věnovat pozornost detailům, jako jsou kalorie, sacharidy, vlákniny, tuku, soli a cukru? Čtení etiketách potravin vám pomohou učinit nejlepší rozhodnutí.

Začněte s seznamu složek

Diabetes. Dávejte pozor na srdce zdravé přísady.
Diabetes. Dávejte pozor na srdce zdravé přísady.

Když se díváte na etiketách potravin, začít se seznamem složek.

 • Dávejte pozor na srdce-zdravé přísady, jako jsou celozrnné mouky, sóji a ovsa. Mononenasycené mastné kyseliny - například olivový, řepkový nebo arašídové oleje - podporovat zdraví srdce taky.
 • Vyhnout se nezdravé přísady, jako jsou například hydrogenované nebo částečně hydrogenované oleje.

Mějte na paměti, že složky jsou uvedeny v sestupném pořadí podle hmotnosti. Hlavní (hmotnost) složka je uvedena jako první, následují další přísady používané při snižování množství.

Zvažte sacharidy v rámci

Pokud je vaše jídlo plán je založen na počítání sacharidů, etikety potravin stala základním nástrojem.

 • . Podívejte se na celkových sacharidů, a to nejen cukr Vyhodnotit gramů celkových sacharidů - což zahrnuje cukr, komplexní sacharidy a vlákniny - spíše než pouze gramů cukru. Pokud se zaměřit na obsahu cukru, mohli byste přijít o výživných potravin přirozeně vysokým obsahem cukru, jako je ovoce a mléka. A možná přehánět potraviny bez fyzické nebo přídavku cukru, ale spousta sacharidů, například některých obilovin a obilovin.
 • Nenechte si ujít na potraviny s vysokým obsahem vlákniny. Věnujte zvláštní pozornost s vysokým obsahem vlákniny potravin. Podívejte se na potraviny s 3 nebo více gramů vlákniny. Při počítání sacharidů, pokud krmivo obsahuje více než 5 gramů vlákniny, lze odečíst polovinu z celkového počtu gramů vlákniny z celkových sacharidů, aby si své počet. S vysokým obsahem vlákniny potraviny pomáhají snížit vstřebávání více, jednoduchých sacharidů.

Vložte bez cukru produktů na svém místě

 • Bez cukru, neznamená, že sacharidy zdarma. Bez cukru potraviny mohou hrát roli při diabetu stravě, ale nezapomeňte, aby zvážila sacharidů, stejně. Cukru bez označení znamená, že jedna porce má méně než 0,5 g cukru. Když si vybíráte mezi standardní produkty a jejich protějšky bez cukru, porovnat etiketách potravin. Pokud se bez cukru produkt má výrazně méně sacharidů, může bez cukru výrobek je lepší volbou. Ale pokud je tu malý rozdíl v gramech sacharidů mezi dvěma potraviny, ať chuť - nebo cenu - být vaším průvodcem.
 • Bez přidaného cukru, ale ne nutně žádné sacharidy. Totéž námitka se vztahuje na výrobky sportovní "bez přidaného cukru" label. I když tyto potraviny neobsahují vysoce cukru přísady a žádný cukr se přidává během zpracování nebo balení, mohou být potraviny bez přidaného cukru ještě vysoký obsah sacharidů.
 • Cukerné alkoholy obsahují sacharidy a kalorie, příliš Podobně výrobky, které obsahují alkoholy -. Například sorbitol, xylitol a mannitol - nemusí být nutně s nízkým obsahem sacharidů a kalorií.

Viz také

Čtení etiketách potravin: Tipy, pokud máte cukrovku

Dejte si pozor na tuk bez produktů

Za gram, tuk má více než dvojnásobek kalorií sacharidů nebo bílkovin. Pokud se snažíte zhubnout, by bez tuku potraviny znít jen letenku. Ale nenechte se zmást tím, "bez tuku" etiketách potravin.

 • Bez tuku se může ještě sacharidů. Bez tuku potraviny mohou mít více sacharidů a obsahuje téměř tolik kalorií jako standardní verze stejného jídla. Z toho plyne ponaučení? Uhodli jste. Porovnejte etiketách potravin pro bez tuku a standardních produktů dříve, než uděláte rozhodnutí.

A nezapomeňte, že množství celkového množství tuku uvedené na etikety potravin neříká celý příběh. Podívejte se na rozpis typů tuku.

 • Vyberte si zdravější tuky. Ačkoli ještě vysoký obsah kalorií, mononenasycené a polynenasycené tuky mohou pomoci snížit hladinu cholesterolu a chrání vaše srdce.
 • Omezte nezdravé tuky. Nasycených a trans-tuky zvýšit hladinu cholesterolu a zvýšit riziko onemocnění srdce.

Víte, co se počítá jako jídlo zdarma

Stejně jako na etiketách potravin vám může pomoci vyloučit některé potraviny, mohou na etiketách potravin také sloužit jako váš průvodce k volným potravin. Bezlepková strava je taková, která:

 • Méně než 20 kalorií porce
 • Méně než 5 g sacharidů na porci

Můžete vložit nějaké volné potraviny ve vaší stravě tak často, jak byste chtěli. Příklady zahrnují:

 • Dietní limonády
 • Bez cukru, ochucené želatiny
 • Bez cukru guma

Spočítejte si

 • Věnujte pozornost sloužící velikostí. Podávajícího velikosti uvedené na etiketách potravin se může lišit od velikosti sloužící ve vašem jídelníčku. Pokud budete jíst dvakrát velikost porce uvedené na štítku, také dvojnásobek kalorií, tuků, cukrů, bílkovin, sodíku a další obsah.
 • Zvažte svůj denní kalorické cíle. To samé platí pro denní hodnoty jsou uvedeny na etiketách potravin. Toto procento, které je založeno na 2000 kalorií za den a stravy, který vám pomůže odhadnout, jak moc konkrétní živin jedné porce jídla obsahuje ve srovnání s doporučeními pro celý den. Pět procent nebo méně, je nízká, 20 procent nebo více, je vysoká. Podívejte se na potraviny s tuků, cholesterolu a sodíku na spodním konci denních hodnot; udržet vlákniny, vitamínů a minerálů, na high-end. Pokud váš lékař nebo registrovaná dietetik doporučuje více nebo méně než 2000 kalorií denně, může být nutné upravit procento způsobem - nebo jednoduše použít procentuální jako obecný referenční rámec.

Pointa

To, co jíme, je na vás. Ať už se snažíte snížit množství tuku, cholesterolu a sodíku ve stravě nebo zvýšit množství vlákniny, celá zrna a jiné zdravé živiny, použijte etiketách pomoci splnit vaše zdravé stravovací cílů.

Viz také