Bazální tělesná teplota pro přirozené plánování rodičovství

Definice

Bazální tělesné teploty metoda je druh přirozeného plánování rodičovství, také volal plodnosti povědomí metody založené.

Váš bazální tělesné teploty je vaše teplota, když jste úplně v klidu. Ovulace může vést k mírnému zvýšení bazální tělesné teploty. Budete mít nejúrodnější během dva-třiden před vašima teplotou. Sledováním vašich bazální tělesné teploty každý den, můžete být schopni odhadnout, kdy budete ovulaci. Na druhé straně to může pomoci určit, kdy jste s největší pravděpodobností otěhotnět.

Pokud jste doufal, že otěhotnět, můžete použít bazální tělesné teploty metoda k určení nejlepší dny mít sex. Stejně tak, pokud jste doufal, že k zabránění otěhotnění, můžete použít bazální tělesné teploty metoda určit, které dny, aby se zabránilo nechráněný sex.

Viz také

Proč se to dělá

Bazální tělesná teplota pro přirozené plánování rodičovství. Vezměte si bazální tělesné teploty každé ráno, než se dostane z postele.
Bazální tělesná teplota pro přirozené plánování rodičovství. Vezměte si bazální tělesné teploty každé ráno, než se dostane z postele.

Bazální tělesná teplota může být používán předpovídat plodnost, které vám pomohou posoudit nejlepší dny mají nebo aby se zabránilo nechráněný sex. Sledování bazální tělesné teploty buď plodnost nebo antikoncepce je levná a nemá žádné vedlejší účinky. Některé ženy se rozhodnou použít metodu bazální tělesné teploty z náboženských důvodů.

Bazální tělesné teploty metoda může být použita k detekci těhotenství. Následující ovulace, zvýšení bazální tělesné teploty, která trvá po dobu 18 dnů nebo více mohou být včas upozornit na těhotenství.

Bazální tělesné teploty metoda může být kombinována s jinou metodou přirozeného plánování rodičovství, jako je například metoda hlenu děložního hrdla. Tato kombinace je někdy označován jako Symptothermal metody.

Viz také

Rizika

Pomocí bazální tělesné teploty metoda na podporu plodnosti nepředstavuje žádné riziko.

Stejně tak pomocí bazální tělesné teploty metoda antikoncepce nepředstavuje žádné přímé riziko, ale nenabízí ochranu před pohlavně přenosnými infekcemi. Kromě toho, je to jedna z nejméně účinných přírodních metod plánování rodičovství. Odhaduje se, že 25 ze 100 žen, které užívají bazální tělesné teploty plus další plodnost povědomí založený na metodě, například hlen děložního hrdla metody otěhotní v prvním roce typické použití.

Pomocí bazální tělesné teploty metoda antikoncepce vyžaduje motivaci a píli. Pokud nechcete otěhotnět, je třeba vy a váš partner vyhnout se sexu nebo používat bariérovou metodu antikoncepce během svých plodných dní každý měsíc.

Mějte na paměti, že váš bazální tělesné teploty může být ovlivněna mnoha faktory, včetně:

 • Nemoc
 • Stres
 • Práce na směny
 • Přerušované spánkové cykly nebo zaspával
 • Pití alkoholu
 • Cestovní a časové pásmo rozdíly
 • Gynekologických onemocnění
 • Některé léky

Některé ženy také ovulaci bez jasného vzestupu bazální tělesné teploty.

Viz také

Jak se připravit

Sledování bazální tělesné teploty nevyžaduje žádnou zvláštní přípravu. Nicméně, pokud chcete používat bazální tělesné teploty metodu antikoncepce, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče, první, pokud:

 • Nedávno jste porodila nebo přestali užívat antikoncepční pilulky nebo jiné hormonální antikoncepce
 • Jste kojení
 • Ty se blíží menopauze

Viz také

Co můžete očekávat

Chcete-li použít metodu bazální tělesné teploty:

 • Vezměte si bazální tělesné teploty každé ráno, než se dostane z postele. Pomocí digitálního teploměru nebo ústní jeden specificky určený pro měření bazální tělesné teploty. Ujistěte se, že máte alespoň šest hodin nerušeného spánku každou noc, aby zajistily přesné čtení. Můžete zvážit svou teplotu vaginálně nebo rektálně, pokud máte problémy určující vzor nebo změny ve vašem bazální tělesné teploty. Pro nejpřesnějších výsledků, vždy změřit teplotu stejnou metodou.
 • Naplánujete měření teploty na milimetrový papír. Nahrajte si denní bazální tělesné teploty a podívejte se na vzor se objevit. Váš bazální tělesné teploty může mírně zvýšit - obvykle je to méně než 1 stupeň - při ovulaci. Můžete předpokládat, ovulace nastala, když o něco vyšší teplota zůstane stabilní po dobu tří nebo více dnů.
 • Naplánujte sex opatrně během plodných dní. Jste nejúrodnější během dva-třiden než váš bazální tělesná teplota zvedne, ale spermie mohou žít až pět dní svého pohlavního ústrojí. Pokud jste doufal, že otěhotní, to je čas na sex. Pokud jste doufal, že k zabránění otěhotnění, nechráněný sex je zakázaný od začátku menstruace, až o tři až čtyři dny po své bazální tělesná teplota stoupne - každý měsíc.

Viz také