Astmatický záchvat

Astma: mezní astmatické záchvaty způsobené nachlazení nebo chřipka

Nachlazení nebo chřipka může vyvolat astmatický záchvat. Zde je důvod, proč - a jak, aby se vaše kýchnutí od odbočky do pískání.

Respirační infekce, jako je nachlazení a chřipka, jsou jednou z nejčastějších příčin astmatu flare-ups, a to zejména u malých dětí. Ucpaný nos, může bolest v krku, kašel, horečka, nebo jiné příznaky způsobené studenou nebo chřipka (chřipka) virus být na obtíž. Ale pokud máte astma, může mít i drobná infekce dýchacích cest způsobit velké problémy. Astma příznaky, jako jsou sípání a sevření hrudníku, nemusí reagovat stejně na pravidelné antiastmatika. Také příznaky astmatu způsobené infekce dýchacích cest, trvat po dobu několika dnů až týdnů.

Neexistuje žádný jistý způsob, jak udržet sebe nebo Vaše dítě proti nachlazení nebo chřipku. Ale kroky, aby se zabránilo onemocní - a při správné kroky, když děláte - může pomoci.

Prevence nachlazení a chřipky

Take tyto kroky, které vám pomohou vyhnout se dostat nemocný:

 • Získejte každoroční chřipce, pokud Vám lékař doporučí proti němu. Většina dospělí a děti starší než 6 měsíců by měly dostat očkování proti chřipce každý rok. Pokud se u Vás očkování, budete potřebovat snímek (injekce), protože sprej nosní očkování, jako FluMist, nejsou vhodné pro lidi s astmatem. Vy nebo Vaše dítě může potřebovat očkování po dobu delší než jeden typ chřipkového viru.
 • Zeptejte se svého lékaře, pokud potřebujete pneumonie očkování. Většina lidí potřebuje, aby si to očkování pouze jednou, ale v některých případech je třeba podat posilovací výstřel.
 • Vyhněte se kontaktu s nikým, kdo je nemocný. Bakterie, které způsobují infekce dýchacích cest jsou snadno přenést z člověka na člověka.
 • Často si myjte ruce. To zabíjí bakterie, které mohou způsobit respirační infekce. Noste s sebou láhev ručně sanitizer zabít bakterie, když jste na cestách.
 • Nedotýkejte se očí, nosu a úst. To jsou místa, kde bakterie, které mohou vás špatně zadáte vaše tělo.
 • Ubytujte se v kondici. Pravidelné cvičení vám může pomoci vyhnout se dostat nemocný.

Viz také

Astma: mezní astmatické záchvaty způsobené nachlazení nebo chřipka

Co dělat, když dostanete nachlazení nebo chřipku

Astmatický záchvat. Získejte každoroční chřipce, pokud Vám to lékař doporučí proti němu.
Astmatický záchvat. Získejte každoroční chřipce, pokud Vám to lékař doporučí proti němu.

Navzdory svým nejlepším úmyslům, jak zůstat zdravý, občasné nachlazení nebo chřipku je nevyhnutelné - zejména u dětí. Tyto kroky mohou pomoci:

 • Zavolejte svého lékaře, pokud vaše astma začne propuknout, když jste nemocní. Pokud máte chřipku, může včasná léčba pomocí antivirové léky nebo jiné léky na předpis pomůže zmírnit příznaky a může pomoci obnovit rychleji.
 • Následujte své astma akční plán Pokud si všimnete varovné příznaky astmatického záchvatu -. Jako kašel, sípání, tlak na hrudi nebo dušnost - Upravte své léky přesně podle pokynů svého písemným plánem astmatu akce. (Pokud nemáte astmatický akční plán, poraďte se se svým lékařem o tom jeden.)
 • Odpočívat a starat se o sebe. Odpočinek a pít hodně tekutin. Se se svým lékařem v pořádku, použijte over-the-counter nachlazení nebo chřipku prostředky k úlevě od příznaků. Tyto léky vám nepomůže překonat nachlazení nebo chřipky rychlejší, ale mohou pomoci cítit se lépe v mezidobí.
 • Monitor si proudění vzduchu. Použijte špičkový průtokoměr sledovat, jak vaše plíce pracují ze dne na den. Vezměte si své měření ve stejnou dobu každý den. Pokud dojde k poklesu ve svém vrcholu průtoku, nastavte své léky přesně podle pokynů svého lékaře.
 • Vyhledejte pomoc hned u závažných příznaků. Vyhledejte léčbu, pokud máte závažné dýchací potíže, nebo pokud v krku je velmi bolestivé. Také vyhledejte lékařskou pomoc, pokud máte nějaké příznaky zápalu plic, jako je vysoká horečka, zimnice, pocení, ostrou bolestí, když zhluboka nadechnout nebo kašel, který přináší do barevného hlen.
 • Zůstat doma. Vyskytne-li se nemocný, zůstal doma ze školy, nebo pracovat, aby nemohlo dojít k infikování ostatních. Zakryjte si ústa a nos kapesníkem, když kašlete nebo kýchání. Obecně platí, že můžete nakazit ostatní den před příznaky se objevují, a po dobu až jednoho týdne nebo tak později.

Práce se se svým lékařem, aby vypracovala akční plán, aby se zabránilo dostat rýmu nebo chřipku, a vědět, co dělat při prvních známkách vy nebo vaše dítě může být onemocní. Okamžitá léčba může pomoci zmírnit příznaky a zabránit mírným astmatem flare-up z postupující do těžké astmatický záchvat.

Viz také