Adult zdraví

Spaní: porozumět over-the-counter možnosti

Problémy se spánkem? over-the-counter léky na spaní mohou pomoci dočasně - ale změny životního stylu jsou obvykle nejlepší přístup pro chronickou nespavostí.

Následovali jste obvyklé tipy pro dostatek spánku - spí v pravidelných intervalech, aby se zabránilo kofein a denní spánek, cvičení pravidelně a zvládání stresu. Přesto, je to už týdny a dobrý spánek stále uniká. Je čas na over-the-counter spánku pomoc? Zde je to, co potřebujete vědět, pokud uvažujete o léky, které vám pomohou usnout.

Spaní: není kouzelný lék

Over-the-counter léky na spaní může být efektivní pro příležitostné bezesné noci. Existuje několik námitek, nicméně. Většina over-the-counter léky na spaní obsahují antihistaminika. Tolerance k sedativním účinkům antihistaminik se může vyvinout rychle - takže čím déle budete mít, tím menší je pravděpodobnost, že k navození útlumu. Kromě toho mohou některé over-the-counter léky na spaní budete cítit omámený a dobře na další den. Jedná se o tzv. kocovina efekt. Léky interakce jsou také možné, a stále zbývá mnoho neznámého o bezpečnosti a účinnosti over-the-counter léky na spaní.

Viz také

Spaní: porozumět over-the-counter možnosti

Spaní: možnosti

Over-the-counter léky na spaní jsou k dispozici téměř v každé lékárně. Zde je seznam společných možností a možných vedlejších účinků:

  • Diphenhydramine (Benadryl, unisom spánek). Difenhydramin je uklidňující antihistaminikum. Vedlejší účinky mohou zahrnovat denní ospalost, sucho v ústech, závratě a problémy s pamětí.
  • Doxylamin (Unisom SleepTabs). Doxylamin je také uklidňující antihistaminikum. Nežádoucí účinky jsou podobné difenhydraminem, včetně denní ospalost, sucho v ústech, závratě a problémy s pamětí.
  • Melatonin. Hormon melatonin pomáhá kontrolovat vaši přirozenou spánku cyklus brázdy. Některé výzkumy naznačují, že melatonin doplňky mohou být užitečné při léčení jet lag, nebo snižuje čas potřebný k usnout - i když účinek je obvykle mírný. Mezi nejběžnější vedlejší účinky melatoninu patří denní ospalost, závratě a bolesti hlavy. Jiné, méně časté nežádoucí účinky mohou zahrnovat melatoninu vedlejší nepříjemné pocity v břiše, mírné úzkosti, podrážděnost, zmatenost a krátkodobé pocity deprese.
  • Valerian. Doplňky vyrobené z této rostliny může snížit množství času to bere usnout, jakož i podporovat lepší spánek celkově. Nicméně, účinná látka není jasné, a síla se může lišit. Nežádoucí účinky kozlíku doplňků mohou zahrnovat bolesti hlavy, bolesti břicha, rozrušení či neklid a srdeční poruchy.
Adult zdraví. Diphenhydramine (Benadryl, unisom spánek).
Adult zdraví. Diphenhydramine (Benadryl, unisom spánek).

Obchod značky, které obsahují stejné účinné látky jako značkové léky na spaní jsou běžně dostupné. Obchod značky mají stejná rizika a výhody jako jejich značkové protějšky, často ji za rozumnou cenu.

Pokud se rozhodnete použít over-the-counter léky na spaní

Pokud si myslíte, že byste mít prospěch z více než-the-counter léky na spaní, postupujte takto:

  • Začněte s lékařem. Nemusíte lékaře, OK, aby se přes-the-counter spánku pomoc, ale je to dobrý nápad zkontrolovat s ním stejně. Váš lékař může ujistěte se, že spánek podpora nebude komunikovat s ostatními léky nebo jejichž zdravotní stav, stejně jako určit nejvhodnější dávkování.
  • Mějte na paměti opatření Difenhydramin a doxylamin nejsou vhodné pro lidi, kteří mají Glaukom s uzavřeným úhlem, astma, chronická obstrukční plicní nemoc, vážné onemocnění jater nebo retence moči -. Které lze předcházet slabého proudu moči nebo potíže zahájení močení. Navíc, většina spaní nedoporučuje pro ženy, které jsou těhotné nebo kojící.
  • Vezmi si to jeden den v čase. Over-The-čítač léky na spaní jsou dočasné řešení při nespavosti. Obecně platí, že to nejsou určeny k použití na déle než dva týdny.
  • Vyhněte se alkoholu. Nikdy nemíchejte alkohol a léky na spaní. Alkohol může zvýšit sedativní účinky léků.
  • Dejte si pozor na vedlejší účinky. Nejezděte ani se nepokoušejte jiné činnosti, které vyžadují zvýšenou pozornost, přičemž na spaní.

Každý, kdo těží z dobrého spánku. Pokud máte i nadále problémy se spánkem, požádejte svého lékaře o další pomoc. Kromě změny životního stylu, může Vám Váš lékař doporučit behaviorální terapie, které vám pomohou naučit se nové spánkové návyky a způsoby, aby se vaše spící prostředí příznivějšího spát. V některých případech může být krátkodobé použití předpisu léky na spaní se doporučuje také.

Viz také

Adult zdraví