Adult zdraví

Bolest zad při práci: prevence bolesti a zranění

Zvedání těžkých břemen, opakující se pohyby a sedět u stolu celý den může mít mýtné na zádech. Získejte fakta o bolesti zad při práci a jak tomu zabránit.

Ať už je to nudné a bolavý nebo ostré a bodné, může bolest zad je těžké se soustředit na svou práci. Bohužel, mnoho povolání - jako ošetřovatelství, stavebnictví a práce v továrně - můžete umístit značné nároky na zádech. Dokonce i běžné kancelářské práce mohou vyvolat nebo zhoršit bolesti zad. Pochopit, co způsobuje bolesti zad při práci a co můžete udělat, aby se zabránilo to.

Jaké jsou nejčastější příčiny bolesti zad při práci?

Řada faktorů může přispět k bolesti zad při práci. Například:

  • Force vynaložením velké síly na zádech -. Například zvednutím nebo stěhování těžkých předmětů - může způsobit zranění.
  • Opakování. Opakování určité pohyby mohou vést ke svalové únavě nebo zranění.
  • Držení těla. Slouching přehání zádech přirozené křivky, což může vést ke svalové únavě a zranění.

Samozřejmě, že některé zdravotní stav a životní styl faktory - jako je obezita, spánkové poloze špatné fyzické kondici, kouření a stres - také může přispět k bolesti zad.

Viz také

Bolest zad při práci: prevence bolesti a zranění

Co mohu udělat, aby se zabránilo bolesti zad v práci?

Můžete podniknout kroky, aby se zabránilo bolesti zad a zranění v práci. Například:

  • Zahrnout fyzickou aktivitu ve svém každodenním životě. Udržování zdravé hmotnosti minimalizuje zátěž na zádech. U většiny zdravých dospělých, ministerstvo zdraví a sociálních služeb doporučuje alespoň 150 minut týdně středně aerobní aktivity, nebo 75 minut v týdnu intenzivního aerobní aktivity - nejlépe rozšířila na celý týden - a cvičení silový trénink alespoň dvakrát týdně. Kombinace aerobní cvičení, jako je plavání nebo chůzi a cvičení, které posilují a protáhnout vaše zádové svaly a břicho.
  • Dávejte pozor na držení těla. Když stojí, aby se vaše váha vyrovnaný na nohy. Nepoužívejte hrbit. Chcete-li podpořit správné držení těla při sezení, vyberte si židli, která vám umožní odpočívat obě nohy na podlaze a kolena udržujte v úrovni boků. Pokud je to nutné, opřít si nohy a podnože nebo jinou podporu. Není-li předseda nepodporuje dolní části zad je křivka, umístit srolovaný ručník nebo polštářek za dolní části zad. Odstraňte peněženku nebo mobilní telefon od zadní kapse kalhot, když sedí, aby se zabránilo uvedení zvýšený tlak na hýždě a dolní části zad.
  • Zvedněte správně. Při zvedání a nošení těžkých předmětů, výtah s koleny a zpřísnit vaše svaly. Držte objektu blízko u těla. Udržovat přirozenou křivku zad. Je-li objekt příliš těžké zvednout bezpečně najít někoho, kdo vám pomůže.
  • Upravit opakujících se úloh. Použijte zvedací zařízení, pokud jsou k dispozici, které vám pomohou zvedat břemena. Snažte se střídat fyzicky náročné úkoly s méně náročnějším. Pokud pracujete na počítači, ujistěte se, že je monitor, klávesnice, myš a židle jsou umístěny správně. Pokud jste na telefonu většinu dne, použijte náhlavní soupravu. Vyhněte se zbytečné ohýbání, kroucení a dosažení. Omezte čas, který strávíte nosí těžké aktovky, peněženky a tašky. Zvažte použití klouzavý kufr.
  • Naslouchejte svému tělu. Pokud musíte sedět delší dobu, občas změnit pozici, stát nebo protáhnout když se cítíte unaveni.
Adult zdraví. Zahrnout fyzickou aktivitu ve svém každodenním životě.
Adult zdraví. Zahrnout fyzickou aktivitu ve svém každodenním životě.

Bolest zad může trápit vaše pracovní dny a volný čas. Nejsi nic s tím nenadělají, ačkoli. Udělejte si čas, aby přezkoumala své pracovní prostředí a řešení situací, které by mohly zhoršit vaše záda. Dokonce i jednoduché kroky, jak zmírnit bolesti zad, jsou kroky správným směrem.

Viz také

Adult zdraví