Adult zdraví

Kolik spánku, co skutečně potřebujete?

Kolik spánku potřebujete, závisí na faktorech, jako je věk a zdravotní stav. Možná budete muset experimentovat, abyste zjistili vaše osobní sweet spot.

Slyšeli jste standardní radu: Získat osm hodin spánku za noc. Ale je to pravda, přes palubu? Odpověď se zdá být, že záleží.

Věk

Jak se dalo očekávat, kojenci a batolata potřebují nejvíce spánek - devět až deset hodin v noci a navíc spánek během dne. Dětí školního věku, včetně dospívajících, nejlíp s devíti do 11 hodin v noci. Většina dospělých vyžadují sedm-osmhodin spánku každou noc.

Zatímco starší dospělí potřebují přibližně stejné množství spánku jako mladší dospělí, starší lidé mají tendenci spát lehce a na kratší dobu, než je dělat mladšími dospělými. Starší lidé často kompenzují tím, trávit více času v posteli v noci nebo zdřímnutí během dne.

Těhotenství

Změny v těle ženy v časném těhotenství může zvýšit potřebu spánku. Přesto příznaky těhotenství, včetně nevolnosti a zvracení, časté močení, bolesti zad, křeče v nohou, pálení žáhy, a může být obtížné spát.

Zdravotní potíže a léky

Lidé, kteří mají chronické astma nebo zánět průdušek mají tendenci mít více problémů s usínáním a zachování spánku než zdravých lidí, a to buď proto, že jejich potíže s dýcháním nebo proto, že jejich léky. Další chronické bolestivé nebo nepříjemné podmínky - jako je artritida, městnavé srdeční selhání, žaludeční reflux a srpkovitá anémie - také může dělat to těžké získat dostatek spánku.

Některé běžně používané předpis a volně prodejné léky obsahují složky, které mohou vás udrží vzhůru. Tyto složky obsahují decongestants a steroidy. Srdce a krevní tlak léky známé jako beta-blokátory může ztížit usínání a může způsobit další probouzení během noci.

Viz také

Kolik spánku, co skutečně potřebujete?

Nedostatek spánku

Pokud jste spánku zbaven, množství spánku, musíte se zvyšuje. A pokud se důsledně šetřit na spánek, spánek dluh buduje, který ovlivňuje vaše zdraví a kvalitu života.

Mnoho lidí se snaží dohnat ztracený spánek během týdne o více spí o víkendech. Ale pokud jste ztratili příliš mnoho spánku může spát v na víkend úplně smazat spánkový dluh. Kromě toho mohou spát později o víkendech vliv na biologické hodiny, takže je těžší jít spát v pravý čas, v neděli večer a dostat se na čas v pondělí ráno.

Genetika

Adult zdraví. Kolik spánku, co skutečně potřebujete?
Adult zdraví. Kolik spánku, co skutečně potřebujete?

Do někteří lidé prostě potřebují méně hodin spánku v noci? Ano, to je odhadoval, že někde mezi 1 a 5 procent populace jsou krátké pražce - lidé, kteří spí šest hodin nebo méně, na noc bez škodlivého působení. Potřeba spánku méně inklinuje k běhu v rodinách, stejně jako potřeba více spánku, což naznačuje, genetický základ pro délku spánku.

Sweet spot

Studie naznačují, že stále méně než sedm hodin - a více než devět hodin - spánek je noc spojena s vyšším rizikem zdravotních problémů a psychických poruchách, zejména poruchy nálady, a vyšší úmrtnosti.

Kromě čísla

Nejdůležitějším faktorem při určování, kolik spánku potřebujete, je, zda se stále ospalí během dne. Máte tendenci usínat v nízkých stimulačních situacích, např. dlouhé jízdy, čtení, sledování televize, telefonování nebo dokončení prací za stolem? Pokud tak učiníte, budete pravděpodobně není dostatek spánku.

Podniknout kroky ke zvýšení množství spánku, že jste stále. Pokud to nepomůže, budete cítit odpočatí a upozornit během dne, poraďte se s lékařem. On nebo ona může vypadat možných příčin, jako je spánková apnoe, které mohou být léčeny vylepšit kvalitu spánku a snížit denní ospalost.

Viz také

Adult zdraví