Adult zdraví

Nevěra: zašívání manželství poté, co záležitost

Nevěra vede k intenzivní emocionální bolest, ale záležitost nemusí znamenat konec manželství. Pochopit, jak může být znovu manželství poté, co záležitost.

Několik manželské problémy způsobit tolik trápení a devastace jako nevěra. Finanční starosti, zdravotní problémy a spory o děti by mohlo poškodit vztah - ale nevěra podkopává základy manželství sám.

Rozvod není nutně nevyhnutelné po nevěře, nicméně. S časem léčit a společným cílem obnovy vztah, některé páry se vynoří z nevěry se silnější a intimní vztah.

Definování nevěra

Nevěra není jediný, jasně definované situace - a co je považováno nevěra pohybuje mezi páry, a dokonce i mezi partnery ve vztahu. Například, je citové pouto bez fyzické intimnosti považován za nevěru? Co on-line vztahy?

Adult zdraví. Nedělají ukvapená rozhodnutí.
Adult zdraví. Nedělají ukvapená rozhodnutí.

Mějte na paměti, že věci jsou do značné míry fantazie. Osoba mimo manželství je často idealizovaný a viděn jako únik z reálných problémů.

Proč záležitosti se stalo

Mnoho faktorů může přispět k nevěře, z nichž některé nejsou v zásadě o sexu. Některé faktory vyplývají z jednotlivých problémů, jako je nízká sebeúcta, alkoholismus, sexuální závislosti. Manželské problémy, které byly stavební let může palivo poměr. Obecně platí, že osoba, která má poměr:

 • Zkušenosti sexuální přitažlivost k někomu jinému než svého partnera a rozhodne se jednat o ten pocit, spíše než potlačit
 • Udržuje poměr děje v tajnosti a uchylují se lží a klamu
 • Svěří někomu jinému než jeho nebo její partner o jeho nebo její manželské problémy
 • Pocit silnější citové pouto v romantickém způsob, jak někoho jiného než jeho nebo její rodinný partnera
 • Rozvíjí nereálné představy o někom jiném než jeho nebo její partner, a nemusí poslouchat informací v rozporu

Viz také

Nevěra: zašívání manželství poté, co záležitost

Objevování poměr

Počáteční objev záležitosti obvykle vyvolává silné emoce, pro oba partnery - šok, vztek, zrada, stud, deprese, pocit viny, výčitky svědomí. V tomto bodě je důležité postupovat opatrně:

 • Nedělají ukvapená rozhodnutí. Pokud si myslíte, že byste mohli fyzicky ublížil, nebo někdo jiný, vyhledejte odbornou pomoc.
 • Dejte si navzájem prostor. Objev aféry může být intenzivní. Možná zjistíte, působí chaoticky a na rozdíl od sebe, jak se pokusíte pochopit, co se stalo. Take "oddechový čas", kdy emoce běží vysoká.
 • Hledat podporu. Podělte se o své pocity s důvěryhodnými přáteli či blízkými, nebo se obraťte na duchovního vůdce nebo rádce. Cíl, nonjudgmental podpora vám může pomoci zpracovat, co cítíš.
 • Udělejte si čas. Vyhněte se ponoří do intimní podrobnosti o aféře hned. I když můžete sdílet jednoduchých faktů předem zvažte čeká více diskutovat, složitých otázek - například motivace - dokud jste dál v procesu hojení.

Scelování rozbité manželství

Obnovení z aféry je obtížný a zdlouhavý proces. Přesto je to možné, přežít manželství - a dokonce zlepšit - po aféře. Vezměme si tyto kroky k podpoře hojení:

 • Nerozhodnou. Před výběrem pokračovat nebo ukončit manželství, mít čas na uzdravení a pochopit, co je za záležitost. Ponaučení, které by mohly předejít budoucím problémům.
 • Být odpovědný. Pokud jste byli nevěrní, převzít odpovědnost za své činy. Ukončení záležitost, a zastavit všechny interakce nebo komunikace s danou osobou. Pokud se záležitost týkala spolupracovník, omezit kontakt výhradně na podnikání, nebo získat jinou práci.
 • Buďte upřímní Jakmile prvotní šok je u konce, diskutovat, co se stalo otevřeně a upřímně -. Bez ohledu na to, jak obtížné mluvit, nebo slyšel o záležitost by mohla být.
 • Zvažte společných cílů. To by mohlo trvat delší dobu vyřešit, co se stalo, a zvážila, zda váš vztah může léčit. Pokud sdílíte cíl smíření, si uvědomit, že uzdravení manželství bude mít čas, energii a odhodlání.
 • Poraďte se s manželského poradce. Pomů licencovaného terapeuta, který je speciálně vyškolen v manželském terapie a zkušenosti v jednání s nevěrou. Manželství poradenství může pomoci dát celou záležitost do souvislostí, identifikovat problémy, které by přispěly k záležitosti, učit se, jak znovu a posílit váš vztah, a vyhnout se rozvést - pokud je to společným cílem. Zvažte ptát svého poradce doporučit četbu na toto téma, taky.
 • Obnovit důvěru. Přejít na poradenství společně potvrdit závazek k manželství a tajemství, aby se zabránilo v dalším narušit váš vztah. Pokud jste byli nevěrní, můžete se dočkat, aby celou záležitost za sebou a jít vpřed - ale je důležité, aby váš partner nastavit svůj vlastní časový rozvrh pro zotavení.
 • Odpusťte. Nevěra je emocionálně zničující. Odpuštění není pravděpodobné, aby se rychle a snadno, ale to může být jednodušší, v průběhu času. Mějte na paměti, že odpuštění neznamená zapomenout, nebo diskont, co se stalo.

Kupředu

Ne každý manželství ovlivněn nevěra může - nebo musí - být uloženy. Někdy moc škoda byla provedena, nebo usmíření stále uniká.

Pokud se rozhodnete obnovit své manželství, zaměřit se na obnovení důvěry. Diskuse o své obavy s vaším partnerem - ať už se bojíte byl zrazen nebo nikdy být důvěryhodný znovu. Podělte se o své pocity, naslouchat jeden druhému a obnovit své manželské hranice.

Pokud jste oba zavázaly k obnově váš vztah a máte sílu a odhodlání pro daný úkol, může být odměna partnerství, která roste do hloubky, poctivost a intimity.

Viz také

Adult zdraví