Adult zdraví

Sebeúcta: 4 kroky cítit lépe o sobě

Pokud máte nízké sebevědomí, využít sílu své vlastní myšlenky a názory měnit, jak si o sobě. Začněte s těmito čtyřmi kroky k zdravější sebevědomí.

Nízké sebevědomí může negativně ovlivnit prakticky každý aspekt svého života, včetně vašich vztazích, vaším úkolem a vaše zdraví. Ale můžete podniknout kroky, jak zvýšit své sebevědomí, a to iv případě, že jste se skrývá chudý názor na sebe od dětství. Začněte s těmito čtyřmi kroky.

Krok 1: Určení problematické podmínky či situace

Zamyslete se nad okolnostmi nebo situace, které se zdají k deflaci své sebevědomí. Společné spouštěče mohou zahrnovat:

 • Firemní prezentace
 • Krize v práci nebo doma
 • Challenge se s manželem, milenec, spolupracovník nebo jiný blízký kontakt
 • Změna životních okolností, jako je ztráta zaměstnání, nebo dítě opuštění domova

Krok 2: uvědomit si myšlenky a názory

Jakmile určíte znepokojujících podmínky či situace, dávejte pozor na své myšlenky o nich. To zahrnuje vaše vlastní-talk - co řeknete si - a svou interpretaci toho, co situace znamená. Vaše myšlenky a názory mohou být pozitivní, negativní nebo neutrální. Mohou být racionální, založený na rozumu či skutečnosti, nebo iracionální, založený na falešných představ.

Viz také

Sebeúcta: 4 kroky cítit lépe o sobě

Krok 3: výzva negativní nebo nepřesné myšlení

Vaše první myšlenky nemusí být jediný možný způsob, jak prohlížet situaci - a tak ověřit správnost svých myšlenek. Zeptejte se sami sebe, zda je váš názor je v souladu s fakty a logikou, nebo zda jiné vysvětlení pro situaci by mohlo být reálné.

Adult zdraví. Vše nebo nic myšlení.
Adult zdraví. Vše nebo nic myšlení.

Uvědomte si, že je to někdy těžké rozpoznat nepřesnosti v myšlení, ačkoli. Většina lidí má automatické, dlouhodobé způsoby myšlení o svém životě a sobě samým. Tyto dlouho-držel myšlenky a názory mohou cítit normální a věcný, ale mnoho z nich vlastně jen názory či postřehy.

Věnujte také pozornost myšlenkové vzory, které mají tendenci narušit sebevědomí:

 • Vše nebo nic myšlení. Vidíte věci, buď jako všechny dobré nebo jen špatné. Například: "Pokud nemám v tomto úkolu uspět, jsem naprosto selhal."
 • Duševní filtrování. Vidíte pouze negativy a bydlí na ně, které narušují váš pohled na člověka a situace. Například: "Udělal jsem chybu na této zprávě, a teď všichni pochopí, že nejsem až tuhle práci."
 • Převod do pozitiva negativa. Odmítáte své úspěchy a další pozitivní zkušenosti tvrzením, že nemají počítat. Například, "já jen dělal dobře na té zkoušce, protože to bylo tak jednoduché."
 • Skok na negativní závěry. Dostanete negativní závěr, pokud malý nebo žádný důkaz podporuje. Například "Můj přítel neodpověděl na můj e-mail, takže jsem musel udělat něco, aby se její vztek."
 • Splést city k skutečností. Můžete plést pocity či přesvědčení se skutečností. Například: "Mám pocit, jako selhání, takže musím být selhání."
 • Já dal-sestřelí. Můžete podceňovat sám sebe, dát se dolů, nebo použijte sebepodceňující humor. To může být důsledkem přehnaně na situaci, jako chybu. Například, "Nezasloužím si nic lepšího."

Krok 4: nastavte své myšlenky a názory

Nyní nahradit negativní myšlenky nebo nepřesné s přesnými a konstruktivních myšlenek. Zkuste tyto strategie:

 • Použijte nadějných prohlášení. Dopřejte si laskavost a povzbuzení. Pesimismus může být sebenaplňující se proroctví. Například, pokud si myslíte, že vaše prezentace se nebude dobře, můžete dokonce narazit přes to. Zkuste to říct si věci jako: "I když je to těžké, můžu zvládnout tuto situaci."
 • . Odpustit Každý dělá chyby - chyby a nejsou trvalé úvahy o vás jako člověka. Jsou izolovány okamžiky v čase. Řekněte si: "Udělal jsem chybu, ale to ze mě nedělá špatného člověka."
 • Vyhněte se "měl by" a "musí" závěrka Pokud zjistíte, že vaše myšlenky jsou plné těchto slov, můžete být uvedení nepřiměřené nároky na sebe -. Nebo na ostatní. Odstranění těchto slov z vašich myšlenek může vést k realističtějším očekáváním.
 • Zaměřte se na pozitivní. Přemýšlejte o dobrých částí vašeho života. Připomeňte si věci, které šly dobře v poslední době. Zvažte dovednosti jste použili vyrovnat se s náročnými situacemi.
 • Relabel zneklidňující myšlenky. Nemusíte reagovat negativně na negativní myšlenky. Místo toho, myslím, že negativní myšlenky jako signály vyzkoušet nové, zdravé vzory. Zeptejte se sami sebe: "Co mohu myslet a dělat, aby to méně stresující?"
 • Podporovat se. Dejte si přičinili o pozitivní změny. Například: "Můj prezentace nemusí být dokonalý, ale moji kolegové dotazy a zůstal zapojen -. Což znamená, že jsem dosáhl svého cíle"

Tyto kroky by se mohlo zdát trapné na první, ale budou mít snazší s praxí. Když začnete rozpoznat myšlenky a názory, které přispívají ke své nízké sebevědomí, můžete aktivně proti nim -, který vám pomůže přijmout vaše hodnota jako člověka. Jak se vaše sebevědomí se zvyšuje, vaše sebevědomí a pocit pohody mohou stoupat.

Viz také

Adult zdraví