Adult zdraví

Duševní zdraví: co je normální, co není

Pochopení toho, co je považováno za normální duševní zdraví může být obtížné. Podívejte se, jak pocity, myšlenky a chování určit duševní zdraví a jak rozpoznat, pokud vy nebo někdo milovaný potřebuje pomoc.

Jaký je rozdíl mezi duševním zdravím a duševní nemoci? Někdy je odpověď jasná, ale často rozdíl mezi duševním zdravím a duševní choroby není tak zřejmý. Například, pokud se bojíte přednesl projev na veřejnosti, to znamená, že máte duševní zdravotní stav nebo run-of-the-mlýn případu nervy? Nebo, když se plachost stal případ sociální fobie?

Zde je pomoci pochopit, jak jsou identifikovány duševní zdravotní stav.

Proč je tak těžké říct, co je normální?

Je často obtížné rozlišit normální duševní zdraví z duševní nemoci, protože neexistuje žádný jednoduchý test ukáže, když se něco děje. Také primární duševní zdravotní stav je napodobován fyzickými poruchami. Duševní zdraví podmínky jsou posuzovány nesmí být kvůli fyzické poruchy a jsou diagnostikovány a léčeny na základě příznaků a symptomů, stejně jako o tom, kolik stav ovlivňuje váš každodenní život. Znamení a symptomy mohou ovlivnit vaši:

 • Chování. Obsessive mytí rukou nebo nadměrné pití alkoholu může být příznakem duševní zdravotní stav.
 • Pocity. Někdy duševní zdravotní stav je charakterizován hlubokým nebo probíhajících smutek, euforie nebo zlost.
 • Myšlení Bludy -. Pevné víry, které jsou proměnlivé s ohledem na protichůdné důkazy - nebo myšlenky na sebevraždu by mohlo být příznakem duševní zdravotní stav.

Co je Diagnostický a statistický manuál duševních poruch (DSM)?

Diagnostický a statistický manuál duševních poruch (DSM) je vodítkem zveřejnila Evropská psychiatrická asociace, která vysvětluje příznaky několik stovek duševních nemocí.

Duševní poskytovatelé zdravotní péče používají DSM k diagnostice vše od anorexie ke voyeurism, a pokud je to nutné, stanovit vhodnou léčbu. Zdravotní pojišťovny také použít DSM určit pokrytí a výhody, a vrátit duševních poskytovatelů.

Viz také

Duševní zdraví: co je normální, co není

Jak duševní zdraví poskytovatelé diagnostikovat psychické poruchy?

Adult zdraví. Duševní zdraví: co je normální, co není.
Adult zdraví. Duševní zdraví: co je normální, co není.

Chcete-li zjistit, zda máte duševní zdravotní stav, bude poskytovatel duševního zdraví ve spolupráci s vámi a vaše blízké k posouzení:

 • Vaše příznaky. Váš poskytovatel duševního zdraví se zeptat příznaků, když oni začali a jak jsem ovlivnil váš život. Jak vnímáte své myšlenky a chování a jak moc jsou vaše příznaky ovlivnit vaše každodenní aktivity mohou pomoci určit, co je pro Vás normální. Například, možná si uvědomíte, že jste nezvládá dobře, nebo že nechcete dělat věci, které jste použili těšit. Můžete mít pocit, smutný, zoufalý nebo znechucený. Pokud váš smutek má konkrétní příčinu, jako je například rozvod, může vaše pocity být normální, přechodné reakce. Nicméně, pokud máte příznaky, které jsou závažné, nebo nezmizí, mohli byste mít depresi. Můžete také potřeba mít fyzickou zkoušku vyloučit jakékoliv související zdravotní podmínky.
 • Vnímání ostatních. Vaše vnímání sama nemusí vám přesný obraz o svém chování, myšlení či schopnost fungovat. Ostatní lidé ve vašem životě vám může pomoci pochopit, zda je vaše chování je normální a zdravé. Například, pokud máte bipolární poruchu, možná si myslíte, že vaše nálady jsou jen součástí běžné vzestupy a pády života. Vaše myšlenky a činy, však může objevit abnormální ostatním nebo způsobit problémy v práci, ve vztazích, nebo v jiných oblastech svého života.

Je-li vyhodnocení nebo ošetření?

Každá duševní zdravotní stav má svůj vlastní soubor příznaků a symptomů. Obecně však může být oprávněná odborná pomoc, pokud vy nebo někdo milovaný zkušenosti:

 • Označen změna osobnosti, jíst a spát vzory
 • Neschopnost vyrovnat se s problémy nebo denních aktivit,
 • Podivné nebo grandiózní nápady
 • Nadměrná úzkost
 • Dlouhodobé deprese nebo apatie
 • Přemýšlíte, nebo mluví o sebevraždě
 • Zneužívání návykových látek
 • Extrémní výkyvy nálady nebo nadměrné hněv, nepřátelství nebo násilné chování

Mnoho lidí, kteří mají psychické poruchy v úvahu jejich příznaky běžnou součástí života nebo se vyhnout léčbě ven hanby či strachu. Pokud máte obavy o své duševní zdraví nebo někdo milovaný duševní zdraví, neváhejte požádat o radu.

Poraďte se se svým rodinného lékaře, domluvte si schůzku s poradcem nebo psychologem, nebo podporovat své milované, aby vyhledal pomoc. S náležitou podporou, můžete určit, duševní zdravotní stav a prozkoumat možnosti léčby, jako jsou například léky nebo poradenství.

Viz také

Adult zdraví