Adult zdraví

Nehty: dělat a nedělat pro zdravé nehty

Užíváte dobrou péči o vaše nehty? Zde je to, co potřebujete vědět, aby se vaše nehty v prvotřídní kondici.

Podívejte se blíže na vaše nehty. Jsou silní a zdravý vzhled? Nebo vidíte hřebeny, promáčknutí nebo oblastí neobvyklou barvu nebo tvar? Mnoho méně než žádoucí nehty podmínek je možné se vyhnout pomocí správné péče o nehty. Jiní naznačují, základní onemocnění, které vyžaduje pozornost.

Nehty: to, co je normální, co není

Nehty - složený z laminovaných vrstev bílkoviny zvané keratin - rostou z prostoru ve spodní části nehtu pod vaší pokožky. Jako nové buňky rostou, starší buňky se stávají tvrdé a kompaktní a nakonec vytlačena směrem dosah ruky.

Zdravé nehty jsou hladké, bez jam a rýh. Jsou stejnou barvu a konzistenci a bez skvrn nebo zabarvení. Někdy nehty vývoji nezávadných svislé rýhy, které běží od pokožky ke špičce nehtu. Vertikální hřebeny mají tendenci stát se více prominentní s věkem. Nehty mohou také vyvinout bílé čáry nebo skvrny, kvůli zranění, ale to nakonec vyroste ven s hřebíkem.

Ne všechny nehty podmínky jsou normální, ale. Poraďte se se svým lékařem nebo dermatolog pokud si všimnete:

 • Změny v barvě nehtů, jako je např. změna barvy celého nehtu nebo tmavého proužku pod nehty
 • Změny ve tvaru nehtů, jako jsou zkroucené hřebíky
 • Ředění nebo ztluštění nehtů
 • Oddělení hřebu z okolní kůže
 • Krvácení kolem nehtů
 • Zarudnutí, otok nebo bolest kolem nehtů

Nehet péče: dělat a nedělat

Aby vaše nehty vypadají nejlépe, postupujte podle těchto jednoduchých pokynů.

Do:

 • Udržujte své nehty suché a čisté. Tím se zabrání bakterie, plísně a jiné organismy od pěstování pod nehty. Noste bavlněné lemované gumové rukavice při mytí nádobí, čištění nebo použitím chemikálie, a vyhnout se dlouhé namáčí ve vaně.
 • Oříznout a podat své nehty pravidelně. Použijte ostrý manikúra nůžky nebo nůžky. Zastřihovat nehty rovně, pak kolem tipů v mírném oblouku. To by mohlo být nejjednodušší upravit a podat své nehty, když jsou měkké, například po koupeli.
 • Používejte hydratační krém. Když používáte ruční krém, vetřete krém do vašich nehtů a kůžičky, taky.

Ne:

 • Nepoužívejte nehty. Aby nedošlo k poškození nehtů, nepoužívejte nehty jako nástroje pro výběr, hrabat nebo vyzvídat věci.
 • Bite nehty nebo si na své kůžičku. Tyto návyky mohou vést k poškození nehtového lůžka. I malý řez podél nehtu může dovolit bakterie nebo houby vstoupit a způsobit infekci.
 • Vytáhněte hangnails. Můžete ripovat živé tkáně spolu s záděra. Místo toho pečlivě klip mimo hangnails.
 • Ignorovat problémy. Pokud máte nehty problém, který se nezdá jít pryč na jeho vlastní, nebo je spojena s dalšími příznaky, poraďte se se svým lékařem nebo dermatolog na vyhodnocení.

Viz také

Nehty: dělat a nedělat pro zdravé nehty

Tipy pro slabé, lámavé nehty

Slabé nehty může být výzvou k přitvrzení. Pro ochranu slabé, lámavé nehty, a snížit riziko rozštěpení nebo zlomení:

 • Udržujte své nehty krátké. Dlouhé nehty jsou více pravděpodobné, rozdělit nebo zlomit.
 • Používejte hydratační krém. Naneste hydratační krém na nehty a kůžičky několikrát během dne a před spaním. Zvažte nosit bavlněné rukavice, zatímco spíte, pomáhat těsnění ve vlhkosti.
 • Naneste lak na nehty. Tenkou vrstvou čirého laku může pomoci udržet vlhkost ve vašich nehty.
 • Omezte používání odlakovače. Nepoužívejte odlakovač více než jednou týdně. Pokud nepotřebujete používat odlakovače, zvolte aceton bez rozmanitost. Aceton suší nehty.
 • Zeptejte se svého lékaře o biotinu doplňků. Změna stravy nebo při denní multivitamíny není pravděpodobné, že k posílení své nehty. Nicméně, některé výzkumy naznačují, že doplněk stravy, biotin může pomoci posílit slabá nebo křehká nehty.

Poznámka o manikúru a pedikúru

Adult zdraví. Udržujte své nehty suché a čisté.
Adult zdraví. Udržujte své nehty suché a čisté.

Pokud spoléháte na manikúru nebo pedikúru pro zdravě vypadající nehty, mějte na paměti několik věcí. Držte se salony, které zobrazují aktuální stav licenci a pracovat pouze s techniky i licenci státní rady. Nemáte kutikuly odstranit - to může vést k infekci nehtů. Také se ujistěte, že vaše nehty technik správně sterilizuje všechny nástroje používané během svého postupu. Různé infekce se mohou šířit prostřednictvím užívání nesterilizované nástrojů. Můžete také ptát, jak jsou čištěny na koupele nohou. V ideálním případě se roztok bělidla používá mezi klienty a filtry pravidelně čištěny.

Je to snadné zanedbávat své nehty - ale je tu hodně, co můžete udělat, aby se vaše nehty silné a zdravé. Začněte se základním nehet opatrně.

Viz také

Adult zdraví