Adult zdraví

Tetování: pochopit rizika a bezpečnostní opatření

Tetování může být častější než kdy jindy, ale neberte na lehkou váhu tetování. Znát rizika a pochopit základní bezpečnostní opatření a následné péče kroky.

Ty by mohly být hrdým majitelem nové tetování v řádu hodin - ale nenechte snadnost získání tetování zastavit v tom, aby promyšlené rozhodnutí o permanentní zdobení těla. Než se dostanete tetování, ujistěte se, že víte, co je do toho zapletený. Také se ujistěte, že tetování je to správné rozhodnutí pro vás.

Jak se provádí tetování

Tetování je trvalé stopy nebo konstrukce z na kůži pigmenty vložené přes píchnutí do kůže v horní vrstvě. Typicky, tetování používá ruční přístroj, který funguje podobně jako šicí stroj, s jedním nebo více jehel propíchnutí kůže opakovaně. S každým píchnutí jehly vložte malé kapičky inkoustu. Tento proces - který se provádí bez anestetik - způsobuje malé množství krvácení a mírné potenciálně významné bolesti.

Znát rizika

Tetování porušení kůže, což znamená, že kožní infekce a jiné komplikace jsou možné. Specifická rizika patří:

 • Alergické reakce tetování barviva -. Zejména červené, zelené, žluté a modré barvy - mohou způsobit alergické kožní reakce, jako je svědivá vyrážka na tetování místě. Tato situace může nastat i roky poté, co se dostanete na tetování.
 • Kožní infekce kožní infekce -., Které by mohly způsobit zčervenání, otok, bolest a hnis-jako drenáž - je možné po tetování.
 • Jiné kožní problémy. Někdy se rány tzv. granulomy kolem formulář tetovací inkoust. Tetování může také vést k keloids - vyvýšených oblastí způsobené přemnožením jizvy.
 • Bloodborne onemocnění. Pokud zařízení používá k vytvoření tetování je kontaminován infikované krve, můžete smlouvu krví různé nemoci - včetně tetanu, hepatitidě B a hepatitidy C.
 • MRI komplikace. Vzácně může tetování či permanentní make-up, způsobit otok nebo pálení v postižených oblastech během magnetické rezonance (MRI zkoušky). V některých případech, může tetování pigmenty interferovat s kvalitou obrazu - například, když osoba, která má trvalé oční linky má MRI oka.

Léky nebo jiné zpracování - včetně případné odstranění tetování - je třeba provést pokud se objeví alergická reakce na tetovací inkoust, nebo se u Vás objeví infekce nebo jiné kožní problémy u tetování.

Viz také

Tetování: pochopit rizika a bezpečnostní opatření

Ujistěte se, že jste připraveni

Než se dostanete tetování, zeptejte se sami sebe, zda opravdu chcete investovat do permanentní zdobení těla. Pokud si nejste jisti, nebo strach, že byste mohli litovat jednou, dejte si více času o tom přemýšlet. Nenechte se tlakem na získání tetování, a ne mít tetování, pokud jste pod vlivem alkoholu nebo drog.

Pokud se rozhodnete pokračovat s tetováním, vyberte umístění tetování opatrně. Zvažte, zda chcete tetování být viditelné nebo skryté pod oblečením. Také si pamatuji, že zvýšení tělesné hmotnosti - včetně váhový přírůstek v těhotenství - může narušit tetování nebo jinak ovlivnit jeho vzhled.

Trvejte na bezpečnostní opatření

Chcete-li zajistit, aby vaše tetování bude platit bezpečně, odpovědět na tyto otázky:

 • Kdo nemá tetování? Nepokoušejte se tetování sami, nebo umožňují netrénovaný přítel dělat tetování. Přejít na renomované studio tetování, která zaměstnává pouze řádně vyškolení pracovníci. Mějte na paměti, že legislativní požadavky a licenční standardy se liší stát od státu. Poraďte se se svým město, kraj, státní zdravotní oddělení pro informace o místní licencí a předpisy.
 • Má tetování umělce rukavice oblečení? Ujistěte se, že tetování umyje své ruce a nosí oživit ochranných rukavic pro každého postupu.
 • Má tetování používat správné vybavení? Ujistěte se, že tetování odstraní jehly a trubky z uzavřených obalech než váš postup začíná. Jakékoliv pigmenty, podnosy nebo kontejnery musí být nepoužité stejně.
 • Má tetování sterilizovat nondisposable zařízení? Ujistěte se, že tetování používá tepelné sterilizace stroj (autokláv) sterilizovat všechny nondisposable zařízení mezi zákazníky. Nástroje a materiál, které nemohou být sterilizované autoklávu - včetně zásuvky rukojeti, stoly a dřezy - by měly být dezinfikovány s komerčním dezinfekčním roztokem bělidla nebo po každém použití.

Postarejte se o vaše tetování

Adult zdraví. Kdo dělá tetování?
Adult zdraví. Kdo dělá tetování?

Jak pečovat o nové tetování závisí na typu a rozsahu vykonané práce. Typicky, nicméně, budete muset:

 • Odstraňte obvaz po 24 hodinách. Použít antibiotickou mast na kůži vytetovat a zároveň je to hojení.
 • Udržujte tetování pokožku čistou. Použijte běžný mýdlem a vodou a jemný dotek. Během sprchování, vyhnout se přímé proudy vody na nově tetovaný kůži. Pat - Nesahejte - oblast suché.
 • Používejte hydratační krém. Naneste jemnou hydratační krém na kůži vytetovat několikrát denně.
 • Vyhněte se slunečnímu záření. Udržujte plochu tetování přímému slunci alespoň několik týdnů.
 • Vyhněte se plavání. Nepleť se do bazénů, vířivek, řek, jezer a dalších vodních ploch, zatímco váš piercing se hojí.
 • Vyberte si oblečení opatrně. Nenoste nic, co by držet se tetování.
 • Povolit až 2 týdny léčení. Nezvedejte na všechny strupy, což zvyšuje riziko infekce a může dojít k poškození konstrukce a způsobit zjizvení.

Pokud si myslíte, že vaše tetování může být napaden, nebo máte obavy, že vaše tetování se nehojí správně, obraťte se na svého lékaře. Máte-li zájem o odstranění tetování, zeptejte se svého dermatologa o laserovou operaci nebo dalších možností pro odstranění tetování.

Viz také

Adult zdraví