Adult zdraví

Samoopalování: to, co potřebujete vědět

Samoopalovací je praktická alternativa k opalování. Zjistěte, jak samoopalovací produkty fungují, včetně možných rizicích ao tom, jak dosáhnout nejlepších výsledků.

Nechci vystavit kůži slunečnímu záření škodlivé, ale přesto chcete, aby sluncem políbil záře? Zvažte snaží samoopalovací produkty. Začněte tím, že pochopení toho, jak samoopalovací přípravky fungují - a význam uplatňování je pečlivě a správně.

Jak samoopalovací produkty fungují?

Samoopalovací přípravky, nazývané také self-koželuhů, může dát kůži opálený vzhled, aniž by jej vystavíte škodlivým ultrafialovým (UV) záření. Samoopalovací přípravky jsou obvykle prodávány jako krémy a spreje, které aplikujete na kůži. Profesionální sprej na opalování, je také k dispozici na mnoha salonech, lázních a opalování podniky.

Léčivou látkou ve většině samoopalovací přípravky je barvivo, dihydroxyaceton. Po aplikaci dihydroxyaceton reaguje s odumřelých buněk v pokožce dočasně ztmavit pokožku. Zbarvení obvykle odezní po několika dnech.

Samoopalovací přípravky může nebo nemusí obsahovat ochranu proti slunečnímu záření. Pokud výrobek obsahuje opalovací krém, bude to jen efektivní na pár hodin. Barva vyrobené opalování bez slunce produkt nebude chránit pokožku před ultrafialovým zářením. Pokud budete trávit čas venku, opalovací krém nadále zásadní význam.

Co samoopalovací prášky?

Adult zdraví. Samoopalování: to, co potřebujete vědět.
Adult zdraví. Samoopalování: to, co potřebujete vědět.

Samoopalovací pilulky, které obvykle obsahují barvivo KANTHAXANTHIN, jsou nebezpečné. Když se užívá ve velkých množstvích mohou změnit váš cantaxantin kůže oranžové nebo hnědé a způsobit kopřivku, poškození jater a poruchami zraku.

Viz také

Samoopalování: to, co potřebujete vědět

Je samoopalování bezpečné?

Aktuální Samoopalovací přípravky jsou obecně považovány za bezpečné alternativy opalování, jak dlouho jak oni jsou zvyklí podle pokynů.

Food and Drug Administration (FDA) schválil dihydroxyaceton k zevní aplikaci na kůži. Nicméně, FDA neschválila použití dihydroxyacetone pro použití v oblastech v blízkosti očí, úst nebo nosu. Pokud používáte samoopalování krém, je to snadné, aby se zabránilo těchto oblastí. S nástřikové opalování, mohlo by to být těžší - protože výrobek je obvykle aplikován na celé tělo, což zajišťuje rovnoměrné barvy. Spray opalování může také způsobit, že inhalaci produktu.

Další výzkum je třeba určit rizika - pokud vůbec nějaké - z tohoto typu expozice. Do té doby, chrání vaše oči, ústa a nos, když sprej opalování a vyvarujte se vdechování produktu. Ujistěte se, že nosí brýle a ucpávky do nosu a zadržte dech, když sprej aplikován.

Jaký je nejlepší způsob, jak aplikovat samoopalování krém?

Pro dosažení nejlepších výsledků, postupujte podle pokynů balíček opatrně. Obecně:

  • Peeling jako první. Před použitím samoopalování produkt, umýt pokožku za účelem odstranění přebytečných odumřelých kožních buněk. Strávit trochu času navíc exfoliační oblasti s tlustou slupkou, jako jsou lokty, kolena a kotníky.
  • Použít v oddílech. Masírujte produkt do kůže v kruhovém pohybu. Naneste solárium pro vaše tělo v sekcích, jako jsou ruce, nohy a trup. Umyjte si ruce mýdlem a vodou po každé části, aby se zabránilo ztrátě barvy dlaně. Lehce rozšířit produkt od kotníků na nohy a ze zápěstí na ruce.
  • Otřete společných prostorách. Kolena, lokty a kotníky mají tendenci absorbovat více samoopalovací produkty. K ředění opalování vliv v těchto oblastech, jemně třít vlhkým ručníkem.
  • Udělejte si čas na suchu. Počkejte obléknout alespoň 10 minut. Noste volné oblečení a vyhnout pocení po dobu tří hodin.

Viz také

Adult zdraví