Adult zdraví

Poslužte si lepší spánek s těmito tipy

Sní o dobrý noční spánek? aby to realita s těmito tipy.

Děti bojovat. Dospělí nedokážu nabažit. Co je to? Sleep. Pokud jste snaží dostat dobrý noční spánek může být čas vyladit váš spaním - a den - rutiny. Zkuste tyto svépomocné tipy.

Čas ke spaní

 • Najít způsob, jak se uvolnit. Teplá koupel před spaním vám pomůže připravit se na spánek. S váš partner vám také může pomoci masáž uklidní. Vytvořte si relaxační rituál před spaním, jako je čtení, tichá hudba, dechová cvičení, jóga nebo modlitbou.
 • Udělat postel pohodlná. Mít pohodlný polštář a matraci mohou podpořit dobrý noční spánek. Obecně platí, latex, obrysy pěny a polyesterových polštáře dosahují lepších výsledků než peří nebo běžné pěnové polštáře, ale volba je na vašich osobních preferencí. Stejně tak výběr firmy nebo měkké matrace je do značné míry otázkou osobního vkusu. Možná budete muset experimentovat, abyste zjistili, co pracuje pro vás.
 • Vytvořte spánku přátelské místo. Zavřete dveře do ložnice, nebo vytvořit jemný šum na pozadí, například ventilátorem, pomáhat přehluší ostatní zvuky. Udržujte vaše ložnice teplota pohodlné, obvykle chladnější než během dne a tmavé. Neukládejte počítač nebo televizi ve vaší ložnici.
 • Skrýt hodiny. Nastavte si budík, takže víte, kdy vstávat, ale pak se skrýt všechny hodiny v ložnici, včetně vašeho hodinky a mobilní telefon. Budete spát lépe, když se hodiny jsou mimo zobrazení.
 • Vylez z postele, pokud nejste spát. Sleep stejně jako třeba odpočaté, a poté se dostanete ven z postele. Ložnice by měla být použita pro spánek a intimity. Takže, pokud se nemůžete spát, vstát z postele po 20 minutách a něco relaxační, jako je čtení, spíše než ležet v posteli a stále frustrovaný o své bdělosti.

Viz také

Poslužte si lepší spánek s těmito tipy

Den

 • Držte se podle pravidelného jízdního řádu. Mějte spaním a čas probuzení v souladu ze dne na den, včetně víkendů.
 • Strávit trochu času na slunci. Denní světlo je klíčem k regulaci denního spánku. Snažte se dostat ven do slunečního záření po dobu nejméně 30 minut každý den. Pokud je to možné, probudit se sluncem nebo použijte velmi jasných světel v noci.
 • Cvičení a zůstat aktivní. Získat alespoň 20-30 minut z intenzivního cvičení denně, ale ujistěte se, že je to nejméně pět-šest hodin před spaním.
 • Vyloučit nebo omezit kofein, alkohol a nikotin. Kofein a nikotin po oběda kdykoliv během dne si vás usnout v noci. Alkohol, i když zpočátku může způsobit ospalost, může způsobit časté probouzení.
 • Vyhněte se velkým jídel a nápojů před spaním. Lehké občerstvení je v pořádku, ale jíst příliš mnoho jídla pozdě večer mohou narušit spánek. Pijte méně před spaním, takže nebudete muset tak často močit.
 • Vyloučit nebo omezit spánek. Naps může dělat to těžší v noci usnout. Pokud se nemůžete obejít bez jednoho, zkuste omezit zdřímnout na více než 30 minut a ne NAP po patnáct hodin

Když obraťte se na svého lékaře

Adult zdraví. Vytvořte spánku přátelské místo.
Adult zdraví. Vytvořte spánku přátelské místo.

Téměř každý má občas bezesnou noc - ale pokud máte často problémy se spaním, kontaktujte svého lékaře. Identifikace a léčba jakýchkoli příčin vám pomůže spánek, které potřebujete.

Viz také

Adult zdraví