Adult zdraví

Nejlepší krém na opalování: opalovací pochopit možnosti

Nejlepší opalovací krém je ten, který budete používat velkoryse a podle etiketě. Tady je pomoci pochopit opalovací složky, typy opalovacího krému a další.

Confused o nejlepší opalovací krém používat? Zajímá vás, zda je krém může být škodlivé? Lawrence Gibson, MD, dermatolog na univerzitě, Rochester, Minn, nabízí své vedení.

Jaký je nejlepší způsob, jak třídit informace o ochranu proti slunečnímu záření?

Začněte tím, že si vzpomněl na větší obrázek, pokud jde o bezpečnost slunce a co můžete udělat pro ochranu sami. Například:

 • . Vyhýbejte se slunci v době špičky Obecně je to mezi 10 a čtrnáct hodin - bez ohledu na sezónu. Jsou nejlepším doba pro vystavení pokožky škodlivým ultrafialovým (UV) záření ze slunce, a to i na zatažené dny.
 • Používejte ochranný oděv. To zahrnuje kalhoty, košile s dlouhými rukávy a sluneční brýle. Nejlépe ho s širokou krempou klobouku. Také zvážit investice do sluneční ochranný oděv nebo pomocí deštník stínu.
 • Používejte opalovací krém. Naneste krém velkoryse a znovu pravidelně.

Je něco pravdy na tvrzení, že opalovací krém podporuje použití nadměrné sluneční expozici, a v důsledku toho se zvyšuje riziko vzniku rakoviny kůže?

Většina expertů silně nesouhlasí s tímto tvrzením. Výzkum také neprokázala souvislost mezi ochranu proti slunečnímu záření používat a ke zvýšení rizika vzniku rakoviny kůže. Na druhou stranu, výzkumy ukázaly, že použití opalovacího krému může snížit riziko vzniku melanomu, nejzávažnější typ rakoviny kůže.

Co je širokospektrální ochranu proti slunečnímu záření dělat?

Existují dva druhy UV záření, které mohou poškodit kůži - UVA a UVB. Širokospektrální, nebo full-spektrum je opalovací krém navržen tak, aby tě chránil od obou.

UVA paprsky mohou předčasně stárneme kůži, což způsobuje vrásky a stařeckých skvrn. UVB paprsky mohou popálit kůži. Příliš mnoho vystavení UVA a UVB záření může způsobit rakovinu kůže. Nejlepší ochranu proti slunečnímu záření chrání před všemi UV záření.

Má nejlepší opalovací krém také nejvyšší SPF?

SPF je zkratka pro ochranný sluneční faktor, který je měřítkem toho, jak dobře proti slunečnímu záření UVB paprsky odrazí. Výrobci vypočíst SPF založen na tom, jak dlouho to trvá spálení kůže, která byla ošetřena na ochranu proti slunečnímu záření ve srovnání s kůží, která nebyla léčeni proti slunečnímu záření.

Teoreticky, nejlepší ochranu proti slunečnímu záření má nejvyšší číslo SPF. Není to tak jednoduché, nicméně. Při aplikaci správně, opalovací krém s SPF 30 poskytuje něco větší ochranu před UVB záření než dělá opalovací krém s SPF 15. Ale SPF 30 produkt není dvakrát stejnou ochranu jako SPF 15 produktu. Opalovací krémy s SPFS větší než 50 poskytují pouze malé zvýšení ochrany před UVB zářením.

Také mějte na paměti, že opalovací krém je často není důsledně aplikován, nebo hustě dost, a to by mohlo být smyta při plavání nebo pocení. V důsledku toho, dokonce nejlepší ochranu proti slunečnímu záření je méně účinné, než je počet SPF na láhvi by vést k přesvědčení.

Adult zdraví. Vyhněte se slunci v době špičky.
Adult zdraví. Vyhněte se slunci v době špičky.

Spíše než při pohledu na opalovací krém SPF je, vybrat širokospektrální ochranu proti slunečnímu záření, které vás ochrání před UVA a UVB zářením.

Viz také

Nejlepší krém na opalování: opalovací pochopit možnosti

Co potřebuji vědět o opalovacích složek?

Opalovací krémy obsahují filtry, které odrážejí nebo pohlcují UV záření. Existují dva hlavní typy ochranu proti slunečnímu záření:

 • Organic. Také volal chemické krémy, krémy organické absorbují UV záření a převést ji do malého množství tepla. Tato skupina účinných látek je nejrozšířenější v opalovacích krémech. Organické krémy mohou obsahovat avobenzon, cinoxate, ecamsule, menthyl anthranilate, látka oktylmethoxycinnamát, Octyl salicylát oxybenzone nebo sulisobenzon.
 • Anorganická. Také volal fyzické opalovací krémy, opalovací krémy anorganické odrážejí a rozptylují UV záření. Anorganické krémy mohou obsahovat oxid titaničitý nebo oxid zinečnatý. Většina širokospektrální ochranu proti slunečnímu záření používat obě složky k lepšímu bloku UVA a UVB záření.

Ochranu proti slunečnímu záření také může obsahovat:

 • Vitaminy. Vitamin E může chránit před UV zářením indukované poškození DNA. Vitamin C pomáhá chránit pokožku před spálením.
 • Repelent. Mějte na paměti, že je to obvykle doporučuje, aby repelent aplikovat ne častěji než jednou za šest hodin. Při použití tohoto typu kombinovaného přípravku, znovu opalovací krém, repelent, aniž by po dvou hodinách venku nebo po plavání nebo silně potit.

Některé krémy obsahují také antioxidační retinylpalmitát, forma vitaminu A nebo retinol. Antioxidanty jsou látky, které neutralizují volné radikály - nestabilní kyslíkové molekuly, které rozkládají kožní buňky a způsobit vrásky. Zatímco obavy byly zvýšeny o ochranu proti slunečnímu záření, které obsahují retinol-palmitát, výzkum v současné době naznačuje, že je to bezpečné. Nicméně, doporučení týkající se bezpečnosti v průběhu těhotenství nejsou k dispozici. Máte-li obavy, zvažte vyhnout opalovací krémy, které obsahují tuto látku v průběhu těhotenství.

Jsou některé značky krém lepší než ostatní?

Značka méně důležité, než jak produkt používat. Obecně platí, podívejte se na vodovzdorné, širokospektrální pokrytí s SPF alespoň 15 let. Zkontrolujte, opalovací krém datum konce platnosti, a postupujte podle pokynů na štítku.

Také mějte na paměti, že označování pokyny pro ochranu proti slunečnímu záření v Evropě se mění. Pod novým potraviny a léčiva pokynů:

 • Pouze krémy, které nabízejí ochranu před UVA a UVB paprsky mohou inzerovat širokospektrální pokrytí na štítku.
 • Pouze širokospektrální ochranu proti slunečnímu záření s SPF 15 nebo vyšší může tvrdit, aby se snížilo riziko vzniku rakoviny kůže nebo předcházet předčasnému stárnutí pleti.
 • Jakékoliv tvrzení o snížení rizika vzniku rakoviny kůže nebo předčasného stárnutí kůže musí být doprovázeno dalšími opatřeními ochrany proti slunečnímu záření, jako nosí ochranné oblečení a vyhnout polední slunce.
 • Opalovací krémy s SPF alespoň 2, avšak nižším než 15 může inzerovat ochranu před spálením pouze - není ochrana před rakovinou kůže nebo předčasného stárnutí kůže.
 • Ochranu proti slunečnímu záření nemůže být inzerován jako sweatproof ani vodotěsná.
 • Opalovací krémy, které projdou odolnost proti vodě zkoušku, může být označen jako "vodotěsné" na 40 nebo 80 minut, pokud zahrnují také pokyny, znovu po 40 nebo 80 minutách plavání nebo pocení, ihned po sušení ručníků a nejméně každé dvě hodiny.

Nakonec, je to důležité najít opalovací krém se vám líbí. Pokud se nechcete starat o ochranu proti slunečnímu záření, nejste tak pravděpodobně používat důsledně.

Mám použít sprej opalovací krém nebo mléko?

Druh opalovacího krému můžete použít, je na vás. Nicméně, některé druhy opalovacích krémů práci nejlépe na konkrétní oblasti těla. Pokud máte suchou pleť, můžete dát přednost krém - speciálně pro obličej. Gel nebo sprej by mohl fungovat lépe pro plochy pokryté srstí, jako na hlavě nebo hruď. Rodiče často dávají přednost spreje, protože jsou snadno použitelné na děti. Při použití spreje opalovací krém, ujistěte se, naneste dostatečné a dokonce i povlak. Vyvarujte se vdechování produktu.

Musím použít opalovací krém, i když nosím kosmetiky, které obsahují ochranu proti slunečnímu záření?

Záleží na tom, kolik času budete trávit na slunci. Pokud nosíte kosmetiky, které obsahují ochranu proti slunečnímu záření, jako je hydratační, nadace nebo rtěnku, budete muset znovu jim každé dvě hodiny, když venku nebo také použít samostatnou ochranu proti slunečnímu záření.

Pokud nebudete trávit hodně času venku a nemusíte umyjte si obličej nebo silně potit během dne, je to v pořádku používat hydratační krém obsahující jen jednou ráno.

Co je ještě důležité si uvědomit, o použití opalovací krém?

Použijete-li krém:

 • Použít velkorysé množství opalovacího krému na suchou pokožku 30 minut předtím, než jdete venku.
 • Používejte opalovací krém na všechny kožní povrchy, které budou vystaveny slunci, jako je obličej, uši, ruce, paže a rtů. Pokud nemáte moc vlasy na hlavě, aplikovat opalovací krém na vrcholu vaší hlavy, nebo nosit klobouk.
 • Znovu opalovací krém každé dvě hodiny - a ihned po plavání nebo silným pocením.
 • Nezapomeňte, že písek, voda, sníh a konkrétní odrážet sluneční světlo a aby to bylo ještě důležité používat opalovací krém.
 • Vzhledem k tomu, UV světlo může projít mraky, používat opalovací krém i když je zataženo.

Můžete použít opalovací krém pro děti od věku 6 měsíců věku. Udržujte malé děti ve stínu, pokud možno co nejvíce.

Používejte opalovací krém po celý rok, ale nenechte žádné období klidu si produkt do falešného pocitu bezpečí, o vystavení ne. Kombinace odstín, oblečení, opalovací krém a zdravý rozum je vaše nejlepší sázka.

Viz také

Adult zdraví