Adult zdraví

Orální zdraví: oprášit základy péče o zuby

Myslíte, že víte všechno o správné kartáčování a používání dentální nitě technik? pochopit základy a co můžete udělat pro podporu zdraví ústní dutiny.

Tvůj úsměv je závislá na jednoduchých stomatologických návyky, jako je kartáčování a používání dentální nitě. Ale používáte správnou techniku? Postupujte podle následujících kroků, abyste ochránili zdraví ústní dutiny.

Kartáčování pro zdraví ústní dutiny

Orální zdraví začíná čištěním zubů. Vedení oblast, kde se vaše zuby splní vaše dásně čisté může zabránit onemocnění dásní, a zároveň zachovat vaše zubní povrchy čisté vám může pomoci odvrátit dutin. Vezměme si tyto kartáčování základy z Evropské Dental Association:

 • Čistěte si zuby nejméně dvakrát denně. Když kartáč, nespěchejte. Udělejte dost času na to důkladnou práci.
 • Pomocí správného vybavení. Použijte fluorid zubní pastu a kartáček na zuby s měkkými štětinami, který se hodí do úst pohodlně. Zvažte použití elektrické nebo bateriový provoz zubní kartáček, který může snížit plaku a mírnou formou onemocnění dásní (gingivitis) více, než se ruční zdobení. Tato zařízení jsou také užitečné, pokud máte artritidu nebo jiné problémy, které ztěžují čistit efektivně.
 • Praxe dobrou techniku ​​Držte kartáček na zuby v mírném úhlu -. Cílem štětiny do prostoru, kde se vaše zuby splňuje vaše žvýkačky. Jemně kartáč s krátkými back-a-dále pohyby. Nezapomeňte čistit zvenčí, uvnitř i žvýkací plochy zubů, stejně jako jazyk.
 • Udržujte vaše zařízení vyčistit. Vždy vypláchněte si kartáček na zuby vodou po kartáčování. Uložte si zubní kartáček ve svislé poloze, pokud je to možné, a nechte ji uschnout, dokud opět používat. Nepoužívejte běžně pokrytí zubní kartáčky nebo ukládat v uzavřených nádobách, které mohou podpořit růst bakterií.
 • Vědět, kdy je třeba vyměnit kartáček na zuby investovat do nového kartáčku nebo náhradní hlavy pro váš elektrický nebo bateriový provoz kartáček každé tři až čtyři měsíce -. Nebo dříve, pokud se štětiny roztřepené.

Dentální nití pro zdraví ústní dutiny

Nemůžete dosáhnout těsné mezery mezi zuby a pod linií dásní s kartáčkem na zuby. To je důvod, proč každý den flossing je důležité. Když se nit:

 • Nepoužívejte šetřit. Přerušit asi 18 palců (46 cm) na dentální nit. Vítr většina nit kolem prostřední prst na jedné straně a zbytek kolem prostřední prst na straně druhé. Uchopte nit pevně mezi palci a ukazováčky.
 • Být něžný. Průvodce nit mezi zuby pomocí třecí pohyb. Nepoužívejte snap nit do dásně. Když se nit dosáhne vaší dásní, křivka je proti jednomu zubu.
 • Vezmi si to jeden zub najednou. Zasuňte nit do prostoru mezi dásní a zubem své. Použijte nit jemně vmasírujte na stranu zubu v up-and-down pohybu. Odpočiňte si čerstvé nit, jak budete postupovat se zbytkem vašich zubů.
 • Keep it up Pokud zjistíte, že je těžké zvládnout nit, použijte mezizubní čistič -. Jako speciální dřevěnou nebo umělohmotnou tyčinkou vyzvednout, nebo štětcem určené k čištění mezizubních prostor.

Tak dlouho, jak udělat důkladnou práci, nezáleží na tom, jestli jste štětcem nebo nit jako první. Je však možné, dentální nití před kartáčováním aby se více fluoridů z vaší zubní pasty dosáhnout mezi zuby.

Viz také

Orální zdraví: oprášit základy péče o zuby

Další tipy ústní zdravotní péče

Kromě denní kartáčování a používání dentální nitě, zvažte použití antimikrobiální ústní vody nebo ústní vody s obsahem fluoridu k podpoře zdraví ústní dutiny.

Chcete-li odstranit částečky potravin z vašich zubů, které nejsou shozeny dentální nití nebo štětcem, můžete zkusit ústní irigátor - zařízení, které má za cíl proud vody na vašich zubů. Odolejte pokušení použít párátka nebo jiné předměty, které by mohly poranit dásně. Mějte na paměti, nicméně, že ústní irigátor nenahrazuje denní kartáčování a používání dentální nitě, protože neodstraní plak.

Kdy navštívit zubaře

Chcete-li zabránit onemocnění dásní a ústní dalších zdravotních problémů, naplánovat pravidelné zubní úklidy a zkoušky. Do té doby, obraťte se na svého zubaře, pokud si všimnete jakékoliv příznaky, které by nasvědčovaly tomu, ústní zdravotní problémy, jako jsou:

 • Červené, nabídka nebo oteklé dásně
 • Dásně krvácet, že když se štětcem nebo nit
 • Žvýkačky, které začínají tahem směrem od vašich zubů
 • Volné stálé zuby
 • Změny ve způsobu, jakým si horní a dolní zuby sladit s sebou
 • Neobvyklá citlivost na teplé a studené
 • Trvalé špatný dech nebo neobvyklá chuť v ústech
Adult zdraví. Čistěte si zuby nejméně dvakrát denně.
Adult zdraví. Čistěte si zuby nejméně dvakrát denně.

Pamatujte si, že včasná detekce a léčba problémů s dásní, zubů a úst může pomoci zajistit celoživotní dobrého zdraví ústní dutiny.

Viz také

Adult zdraví