Adult zdraví

Prázdné hnízdo syndrom: Tipy na zvládání

Bál se o prázdné hnízdo syndromu? zjistit, jak se prázdné hnízdo může mít vliv na rodiče, co můžete udělat, aby se připravily na přechod a jak se vypořádat.

Pokud vaše dítě je poslední vyrostla a chystá odejít z domova - nebo on nebo ona již odstěhovala - můžete být zažívá smíšené pocity. Pochopit, proč prázdné hnízdo syndrom se stane a co můžete dělat.

Co je to prázdné hnízdo syndrom a proč někteří rodiče zažít?

Prázdné hnízdo syndrom není klinická diagnóza. Místo toho, prázdné hnízdo syndrom je jev, při kterém rodiče prožívat pocity smutku a ztráty, když poslední dítě odejde z domova.

I když můžete aktivně podporovat své děti k samostatnosti, může zkušenost pustil být bolestivé. Možná zjistíte, že je obtížné najednou nemají doma děti, které potřebují vaši péči. Ty by mohly chybět, který je součástí každodenního života svých dětí - stejně jako společnosti konstanty. Můžete také starat intenzivně o bezpečnost svých dětí a zda bude schopen postarat se o sebe sami. Ty by mohly mít potíže s přechodem, pokud vaše poslední dítě opustí hnízdo o něco dříve nebo později, než jste očekávali - nebo v době liší od kdy. Pokud máte pouze jedno dítě, nebo silně se identifikují s rolí jako rodiče, můžete mít velmi složitým obdobím zvykat na prázdné hnízdo.

Jaký je dopad prázdné hnízdo syndromu?

V minulosti, výzkum navrhl, že rodiče, které se zabývají prázdné hnízdo syndromem zažil hluboký pocit ztráty, která by mohla způsobit jejich zranitelnost vůči deprese, alkoholismus, krize identity a manželské konflikty.

Nicméně, nedávné studie ukazují, že prázdné hnízdo může také poskytnout rodičům mnoho výhod. Když se poslední dítě odejde z domova, rodiče mají novou příležitost znovu se navzájem, zlepšit kvalitu jejich manželství a oživit zájmů, ke kterým dříve možná ještě neměli čas.

Viz také

Prázdné hnízdo syndrom: Tipy na zvládání

Jak mohu vyrovnat s prázdné hnízdo syndromem?

Adult zdraví. Prázdné hnízdo syndrom: Tipy pro zvládání.
Adult zdraví. Prázdné hnízdo syndrom: Tipy pro zvládání.

Pokud jste zažívá pocity ztráty v důsledku syndromu prázdné hnízdo, je třeba jednat. Například:

  • Přijměte načasování. Neporovnává vašeho dítěte rozvrh svou vlastní zkušeností. Místo toho se zaměřte na to, co můžete udělat, aby pomohla vaše dítě uspět, když on nebo ona dělá opustit domov.
  • Buďte v kontaktu. Můžete pokračovat být blízko svým dětem, i když žijete odděleně. Snažte se udržovat pravidelný kontakt prostřednictvím návštěv, telefonátů, e-mailů, textů nebo video chatech.
  • Hledat podporu. Pokud máte těžký čas zabývající se prázdné hnízdo, neopírejte se o blízké a jiných blízkých kontaktů na podporu. Podělte se o své pocity. Pokud máte pocit, depresi, poraďte se se svým lékařem nebo poskytovatel duševního zdraví.
  • Zůstat pozitivní. Přemýšlíte o prodloužení a energie budete muset věnovat své manželství, nebo osobní zájmy poté, co váš poslední dítě odejde z domova vám mohou pomoci přizpůsobit se této významné životní změny.

Mohu zabránit prázdné hnízdo syndrom?

Pokud je vaše poslední dítě se chystá odejít z domova a máte obavy o prázdné hnízdo syndromu, plánovat dopředu. Podívejte se na nové možnosti v osobním i profesním životě. Vedení obsazeno nebo přijímání nových výzev v práci nebo doma může pomoci zmírnit pocit ztráty, že vaše dítě může způsobit odchod.

Viz také

Adult zdraví